Abdülhamid Han sondaj gemisinden hayırlı haberler bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Kore'den satın alınan Abdülhamid Han araştırma ve sondaj gemisi, Mavi Vatan'da araştırmalara başladı. 12 bin 200 metre derinliğe kadar inebilecek olan gemi, 3 bin 600 metre...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Kore'den satın alınan Abdülhamid Han araştırma ve sondaj gemisi, Mavi Vatan'da araştırmalara başladı. 12 bin 200 metre derinliğe kadar inebilecek olan gemi, 3 bin 600 metre derinliğe kadar da operasyon yapabilecek. 200 kişilik mürettebatıyla birlikte sondaj operasyonunu gerçekleştirecek ekibi de taşıyacak. Yedinci nesil üstün teknolojiyle donatılan gemide aktif konumlandırma sistemi bulunuyor.
Bence dün "milli enerji hamlesi" yolunda tarihi bir gün yaşandı. Ukrayna krizinin ardından enerji ve tarımın değeri bir kat daha arttı. Bu yıllara kadar hep başkalarının yaptığı sondaj sonuçlarına güvendik ve tabii ki hiçbir şey bulamadık.
Berat Albayrak'ın Enerji Bakanlığı sırasında devreye girmeye başlayan sondaj gemilerimiz 4'ü buldu. Şimdi sıra Türkiye'yi enerjide kendine yeter, hatta satar hale getirmek. Abdülhamid Han gemimizin yolu açık olsun. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söylediği gibi, en yakın zamanda hayırlı haberlerini bekliyoruz.

CEMEVİ ZİYARETİ...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Havalimanına ne gerek var değil mi Kemal Bey? 02 Ekim 2022 | 343 Okunma Putin, Batı’ya rest çekti 01 Ekim 2022 | 195 Okunma Rus boru hattı vuruldu, Avrupa tamamen karanlığa gömüldü 30 Eylül 2022 | 432 Okunma Bu kahpe dünyada her şey yanlış 29 Eylül 2022 | 268 Okunma CHP’nin ‘mağdur gazetecisi’ canlı bomba çıktı 28 Eylül 2022 | 288 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar