Şehir hastaneleri yanlış bir fikir miydi?

Ankara Bilkent’teki şehir hastanesinin açılışı yarın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. Bulunduğumuz ortamlarda zaman zaman ‘şehir hastanesi konsepti’ ile ilgili yapılan...

Ankara Bilkent’teki şehir hastanesinin açılışı yarın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

Bulunduğumuz ortamlarda zaman zaman ‘şehir hastanesi konsepti’ ile ilgili yapılan tartışmalara tanıklık ediyoruz.

Söylenen şu:

“Dünya’daki yönelim büyük sağlık kompleksleri yerine küçük ölçekli, en fazla iki katlı yapılarda hizmetin verildiği bir anlayış üzerine gelişirken biz dünyanın terkettiği bu yönteme yöneliyoruz.”

Dün, bir aydır hasta kabul etmeye başlayan Bilkent Şehir Hastanesi’nde bir araya geldiğimiz Sağlık Bakanı Fahreddin Koca ise tam tersini söylüyor.

Koca, dünyada sağlık hizmetleri konusunda trendin şehir hastanelerinde olduğu gibi araştırma, poliklinik vb. faaliyetlerin ortak bir alanda yürütüldüğü ‘Sağlık Üslerine’ dönmekte olduğunu anlattı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Popülizme karşı Erdoğan duruşu 21 Mart 2019 | 4.395 Okunma Tayyip Erdoğan ile canlı yayının perde arkası 20 Mart 2019 | 5.005 Okunma Yeni Zelanda Müslümanlarının bilinmeyen hikâyesi 18 Mart 2019 | 5.213 Okunma Türkiye için S-400 hikayesi ne zaman başladı? 14 Mart 2019 | 5.024 Okunma Şehir hastaneleri yanlış bir fikir miydi? 13 Mart 2019 | 7.217 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar