Neden Erdoğan?

Bir ülkenin iç/dış vesayetten çıkması öyle kolay bir süreç değil. Tüm kılcal damarlara sızmış bir kanserden iyileşmek ne kadar zorsa, vesayet de bir demokrasinin kanseridir. O bünyeyi tamamen ele...

Bir ülkenin iç/dış vesayetten çıkması öyle kolay bir süreç değil. Tüm kılcal damarlara sızmış bir kanserden iyileşmek ne kadar zorsa, vesayet de bir demokrasinin kanseridir. O bünyeyi tamamen ele geçirmek için sürekli çaba gösterir ve önüne gelen her hücreyi dönüştürür. FETÖ gibi bir yapılanma nasıl devletin ve toplumun her hücresine bu kadar sızdı? 

Şimdi siyasal destekle işbaşına gelen bir hükümetin böyle bir düzenek içinde nasıl bir durumda kalacağını aşağı yukarı tahayyül edebilirsiniz. Tahmin etmenize de gerek yok; 2007 ve 2013 saldırıları ortada. 

AK Partili olduğum için söylemiyorum; tek gücü sandıkta kendisini işaret eden milli irade olan siyasal iktidarın bugüne kadar iç/dış vesayete karşı muvaffak olması beşeri manada bir mucizedir. Anormal bir iş başarılmıştır. Normal ve olağan olan, Erdoğan ve AK Parti’nin başarısız olmasıydı. 

Merhum Menderes, Özal ve Erbakan başaramadılar. Tabii ki çok ön

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Keşke o kadar basit ve kolay olsa… 26 Eylül 2020 | 222 Okunma Model çok net… 24 Eylül 2020 | 365 Okunma Basit bir tartışma değil… 19 Eylül 2020 | 259 Okunma Beceremedin Macron… 17 Eylül 2020 | 477 Okunma Bana dostunu söyle... 12 Eylül 2020 | 1.978 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar