Beşeri mucize...

Ak Parti 18. kuruluş yıldönümünü dün itibarıyla idrak etti. Dilekolay, böyle bir coğrafyada, kriz ortamında, kurtlar sofrasında, bir çevre hareketinin siyasi parti olarak ayakta kalması, kurumsallaşması, ülkeyi...

Ak Parti 18. kuruluş yıldönümünü dün itibarıyla idrak etti. Dilekolay, böyle bir coğrafyada, kriz ortamında, kurtlar sofrasında, bir çevre hareketinin siyasi parti olarak ayakta kalması, kurumsallaşması, ülkeyi köklü şekilde değiştirmesi az rastlanır başarıdır.

***

Liderlik, teşkilat ve taban üçlü sacayağının doğru kurulmuş olması ve sürekli korunması bu şiddetli mücadelede başarılı olunmasına yol açmıştır. Erdoğan/teşkilat ve millet... Bunlardan birinde aksama olsaydı, bu hareket bu başarıları elde edemezdi. 

***

Ancak her şeyden evvel bu bir liderlik hareketidir... İşin bu kritik kısmını atlamamak lazım. Eğer Recep Tayyip Erdoğan’ı hareketin bir noktasında eleme imkanı hasıl olsaydı, şüphesiz hikaye siyah ve beyaz kadar farklı yazılacaktı. Partinin başına kimin geçtiğinden bağımsız olarak, son 18 yılın kritik kavgalarından çoğu verilemezdi.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Öyle haberdar değilim falan değil...' 20 Ağustos 2019 | 2.022 Okunma Ya mühendislik ya siyasi ahmaklık... 17 Ağustos 2019 | 2.169 Okunma Beşeri mucize... 15 Ağustos 2019 | 44 Okunma Aşağıdakiler / Yukarıdakiler ... 13 Ağustos 2019 | 122 Okunma Çevre ve etikte iki teklif...  10 Ağustos 2019 | 36 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar