Muharrem İnce, Engin Ardıç’ı haklı çıkarıyor

İnce'nin derin bir paradoks yaşadığı çok açık

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin, CHP yönetimini eleştirdiği, iki kez de genel başkanlık yarışına girip kaybettiği biliniyor. O günlerde partiye yönelttiği eleştiriler yüzünden ayrılmadığına göre bugün neden ayrılıp ayrı parti kurduğu da tam anlaşılmış değil.

En dikkat çekici eleştiriler arasında, CHP'nin Atatürk'ün partisi olmaktan çıkması, "milli" politikalardan uzaklaşması ve PKK ile ilişkisini kesmeyen HDP'yle ittifak yapması sayılabilir. Bir de parti içi demokrasi eksikliğinden, yargının bağımsız olmadığından ve "ilkeli siyaset" yapılmamasından söz ediyor. Aslında bütün bunlar muhalefetteki her partinin söylediği şeyler.


Peki, o zaman fark nerede ya da kendisinin sık sık sorduğu gibi, "Sen iktidar olsan AK Parti'den ne farkın var?" sorusunun cevabı nerede?
Ne yazık ki, İnce henüz bu sorulara net bir cevap vermiş değil. Daha vahimi, İnce çok temel bir tespit daha yapıyor: "Bizim ayağımızın biri Brüksel...

.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mandacıların asıl korkusu 26 Kasım 2021 | 570 Okunma Helalleşme meselesi nereden çıkmış? 23 Kasım 2021 | 337 Okunma ‘Güçlü Türkiye’yi kimse istemiyor’ 21 Kasım 2021 | 393 Okunma Muhalefette 3’üncü ittifak 20 Kasım 2021 | 387 Okunma Helalleşme sonrası CHP’de konuşulanlar 19 Kasım 2021 | 405 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar