Muharrem İnce, Engin Ardıç’ı haklı çıkarıyor

İnce'nin derin bir paradoks yaşadığı çok açık

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin, CHP yönetimini eleştirdiği, iki kez de genel başkanlık yarışına girip kaybettiği biliniyor. O günlerde partiye yönelttiği eleştiriler yüzünden ayrılmadığına göre bugün neden ayrılıp ayrı parti kurduğu da tam anlaşılmış değil.

En dikkat çekici eleştiriler arasında, CHP'nin Atatürk'ün partisi olmaktan çıkması, "milli" politikalardan uzaklaşması ve PKK ile ilişkisini kesmeyen HDP'yle ittifak yapması sayılabilir. Bir de parti içi demokrasi eksikliğinden, yargının bağımsız olmadığından ve "ilkeli siyaset" yapılmamasından söz ediyor. Aslında bütün bunlar muhalefetteki her partinin söylediği şeyler.


Peki, o zaman fark nerede ya da kendisinin sık sık sorduğu gibi, "Sen iktidar olsan AK Parti'den ne farkın var?" sorusunun cevabı nerede?
Ne yazık ki, İnce henüz bu sorulara net bir cevap vermiş değil. Daha vahimi, İnce çok temel bir tespit daha yapıyor: "Bizim ayağımızın biri Brüksel...

.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hedef, dünya merkezlerinde 100 mağaza 20 Haziran 2021 | 412 Okunma Saadet’te büyük kavga 19 Haziran 2021 | 5.457 Okunma İzmir’den verilen işaret 18 Haziran 2021 | 3.057 Okunma İki CHP, iki yaklaşım 17 Haziran 2021 | 2.913 Okunma HDP’li Önder’den Millet İttifakı’na ‘kör bıçak’ suçlaması 15 Haziran 2021 | 3.069 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar