Mazlum coğrafyaların liderleri

Başkan Erdoğan, cumartesi günü Külliye'de ağırladığı yabancı devlet başkanları, başbakanları ve diğer konukların önünde "Türkiye Yüzyılı"nın başladığını...

Başkan Erdoğan, cumartesi günü Külliye'de ağırladığı yabancı devlet başkanları, başbakanları ve diğer konukların önünde "Türkiye Yüzyılı"nın başladığını ilan ederken, büyük kuşatmaların yaşandığı son 10 yıl bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti.
NATO Genel Sekreteri'ni saymazsak, o salonda büyük oranda Latin Amerika'dan Afrika'ya, Balkanlar'dan Uzak Asya'ya uzanan coğrafyanın mazlum halklarının temsilcileri vardı. Hepsi de mevcut küresel sistemin hışmına uğramış halkların temsilcileriydi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile Küba Başbakanı Cruz'ın, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile IKBY Başkanı Barzani'nin veya Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile Somali Cumhurbaşkanı Mahmud'un Ankara'da bir araya gelmesi tesadüf değildi.
Batı bloku ülkelerinden özellikle de AB'den hiçbir liderin...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu Tuzla için hiçbir şey yapmadı 27 Eylül 2023 | 87 Okunma PKK-HDP’nin KDP düşmanlığı 26 Eylül 2023 | 633 Okunma CHP’de ‘siyaset yaptırmayalım’ çağrısı 24 Eylül 2023 | 246 Okunma Akşener’in ana muhalefet hesabı 22 Eylül 2023 | 394 Okunma AK Parti’nin DNA’sında ne var? 21 Eylül 2023 | 193 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar