İzmir’den verilen işaret

Peki, iktidar bu "provokasyonu" neden yapsın?

Aylardır Gladyo'nun "uyuyan hücreleri" harekete geçirtip Türkiye'yi kaosa sürükleyeceğini yazıyoruz. O işaret İzmir'den verildi. İzmir'deki HDP il binasına giren saldırgan, bir çalışanı öldürdü, çevreyi de ateşe verdi.
Şimdi buna ne diyeceğiz?
"Eski bir sağlık çalışanı, öfkeli bir meczup, HDP'lilere kızdı ve saldırdı" mı diyeceğiz?
Kimse kendisini kandırmasın, terör örgütü PKK onlarca insanı katlederken, HDP özerklik ilan ederken, 6-7 Ekim vandalizmi yaşanırken, çukur eylemleriyle onlarca şehir kan gölüne çevrilirken HDP'ye saldırılmıyor da PKK'nın bitişe sürüklendiği bir zamanda neden saldırılıyor?
Acı olan ne biliyor musunuz? Bu göz göre göre yapılan provokasyonun bile hâlâ alıcısının olması.
Darbe veya kaos dinamiğinin harekete geçmesi için pusuda bekleyenler, aylardır insanları sokaklara çağıranlar hiç vakit kaybetmeden harekete geçti. Bakın, HDP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ne diyor:
"Bu çok tehlikeli provokasyonu gerçekleştirenler, olayın azmettiricileri;...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’nün Orta Asya’daki beyni 18 Temmuz 2021 | 521 Okunma 28 Şubatçılar bavullarını hazırlıyor 17 Temmuz 2021 | 674 Okunma ‘Diyarbakır’la olan kavlimizi yenilemeye geldik’ 16 Temmuz 2021 | 166 Okunma CHP, 15 Temmuz direnişine neden sahip çıkmıyor? 15 Temmuz 2021 | 234 Okunma Muhalefetin ıskaladığı gerçek 13 Temmuz 2021 | 421 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar