İki ittifak fotoğrafı

Başkan Erdoğan, Soçi'de Putin'le buluşuyor, enerji ve tahıl koridoru üzerinden yeni ilişkiler kuruyor, dönüp Türkiye'de ekonomiyi savrulmalara karşı dirençli yapacak "Orta Vadeli Program"ı açıklıyor....

Başkan Erdoğan, Soçi'de Putin'le buluşuyor, enerji ve tahıl koridoru üzerinden yeni ilişkiler kuruyor, dönüp Türkiye'de ekonomiyi savrulmalara karşı dirençli yapacak "Orta Vadeli Program"ı açıklıyor. Yetmiyor, aynı zaman dilimi içinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Suriye ve Irak'ta taşları yerinden oynatacak yeni siyasal gelişmelere dikkat çekerek önce Irak'a sonra da İran'a gidiyor. Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar, Japonya'dan Rusya'ya uzanan yeni enerji hamlelerine imza atıyor.
Sadece son bir haftada olanlardan söz ediyorum. Çevremizi kuşatan sancılı sürece rağmen hükümet de, yerel seçimlere yönelen Cumhur İttifakı da uyumlu bir fotoğraf veriyor.
Peki aydınların "Türkiye'ye demokrasi getirecek" diyerek övdükleri altılı, yedili muhalefet partileri ne yapıyor ve nasıl bir fotoğraf veriyor?
Seçimin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen hâlâ birbirlerini suçlamakla meşguller.

KURULTAY ERTELENİR Mİ?
Bu konuda sınır tanımayan isim ise CHP...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Siyasi çekişme değil gerilla savaşı’ 29 Eylül 2023 | 280 Okunma FETÖ’cü Garson’un sırrı 28 Eylül 2023 | 1.450 Okunma İmamoğlu Tuzla için hiçbir şey yapmadı 27 Eylül 2023 | 269 Okunma PKK-HDP’nin KDP düşmanlığı 26 Eylül 2023 | 644 Okunma CHP’de ‘siyaset yaptırmayalım’ çağrısı 24 Eylül 2023 | 248 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar