Akşener ve ‘mıntıka temizliği’

Türkiye'nin en derin kırılma noktası, 15 Temmuz'a giden süreçte siyaset sahnesine bir "proje" olarak çıkan İyi Parti ve kurucu lideri Meral Akşener, nihayet misyonunu tamamlamanın verdiği gönül rahatlığıyla...

Türkiye'nin en derin kırılma noktası, 15 Temmuz'a giden süreçte siyaset sahnesine bir "proje" olarak çıkan İyi Parti ve kurucu lideri Meral Akşener, nihayet misyonunu tamamlamanın verdiği gönül rahatlığıyla partisine veda etti.
Rahattı, çünkü "mıntıka temizliği" yaptı ve üstlendiği muhafazakâr-milliyetçi bloku yardı, "seküler milliyetçileri" CHP'ye eklemlemeyi başardı.
Bu iç ve dış bütün Batıcı güç merkezlerinin ortak projesiydi. O günleri hatırlayın; Başkan Erdoğan'ı siyaset sahnesinden silmek için yapılmayan şey kalmamıştı. Soros ve FETÖ destekli kirli operasyonlar, kalkışmalar, terör saldırıları ve yargı darbeleri dâhil her şey yapılmıştı. Hatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisini ayağa kaldıran "Ekmek için Ekmeleddin" dayatmasında bile bulunmuştu. Olmadı ve başaramadılar.
Kılıçdaroğlu ne seküler milliyetçileri toplayabilmiş ne de endişeli modernlere el uzatabilmişti. Sadece yanında "her evden bir oy" verdirdiği HDP vardı.
Bu da Erdoğan'ı devirmek için yetmezdi. Küreselci güç...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘MHP’yle ilgili de patlat, geç’ 25 Mayıs 2024 | 430 Okunma Enerji lisansı gerçeği 23 Mayıs 2024 | 1.955 Okunma Enerji lisansı gerçeği 23 Mayıs 2024 | 1.245 Okunma Suikast, kaza ve İran gerçeği 21 Mayıs 2024 | 2.010 Okunma Özel mi, Kılıçdaroğlu siyaseti mi anormal? 20 Mayıs 2024 | 1.498 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar