HDP’lileri çıldırtan konuşma ve gerçekler

Peki, neden bir ülkenin İçişleri Bakanı, bir terör örgütünün sivillere yönelik vahşetini anlatırken Meclis'teki milletvekilleri tarafından protesto edilir? Bu işte bir terslik yok mu? Terslik var ve göz göre göre Meclis'te bile kolektif bir suç işlendi.

Meclis'te devam eden bütçe görüşmeleri bir hayli gergin ve tartışmalı geçiyor. Muhalefet açısından toplumun pürdikkat izlediği bu süreç aslında iyi bir fırsat...

Tabii söyleyecek sözü olana.

Şu ana kadar muhalefette öne çıkan, yaşadığımız salgın tehdidini, ekonomik ve siyasi kuşatmaları ele alan, küresel ve bölgesel değişimlere dikkat çeken bir analiz görmedik. Söylenenler çoğunlukla popülist söylemlerin ötesine geçmedi.

Yine en farklı ve aykırı yaklaşım iktidardan geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "siyaset-şiddet ilişkisine ayna tutan" temposu yüksek ve yüzlere tokat gibi inen öyle bir konuşma yaptı ki, üzerinde durmamak mümkün değil.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seninle asla helalleşmeyiz 30 Kasım 2021 | 285 Okunma Türkmenistan’da Türkiye gerçeği 29 Kasım 2021 | 364 Okunma ‘Hani üst akıl yoktu?’ 27 Kasım 2021 | 661 Okunma Mandacıların asıl korkusu 26 Kasım 2021 | 714 Okunma Helalleşme meselesi nereden çıkmış? 23 Kasım 2021 | 339 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar