‘Askerler THK’nın iflasında başrolü oynamıştır’

Manavgat'ta, Muğla'da ormanlarımız yanarken özellikle de muhalefetin CHP kanadı yeri göğü inletiyordu: Türk Hava Kurumu'nun yangın uçakları neden uçurtulmuyor? Haklı haksız onlarca eleştiri yapıldı...

Manavgat'ta, Muğla'da ormanlarımız yanarken özellikle de muhalefetin CHP kanadı yeri göğü inletiyordu: Türk Hava Kurumu'nun yangın uçakları neden uçurtulmuyor?
Haklı haksız onlarca eleştiri yapıldı, hatta insanlar sokağa dökülmek istendi.
Peki, sonra ne oldu? Bugün muhalefetin gündeminde ne var? O hangarlara terk edilen uçakları, kurumun milyarlara varan borçlarını hatırlayan var mı? Gördüğümüz kadarıyla yok... Sanıyorum bir dahaki yangına kadar CHP bu meseleyi hatırlamaz.

CHP SÖZÜNDE DURACAK MI?
Oysa o günlerde CHP'nin 11 büyükşehir belediye başkanı bir araya gelmiş, THK'yı kurtarma rolüne soyunmuşlardı:
"Yangın söndürme uçaklarının tüm bakım ve işletme giderlerini 11 büyükşehir belediye başkanı olarak karşılamaya hazır olduğumuzun altını çizeriz."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu açıklamaya övgüyle destek vermişti:
"11 büyükşehir belediye başkanımız, THK uçakları için çağrı yaptı....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Askerler THK’nın iflasında başrolü oynamıştır’ 14 Eylül 2021 | 2.086 Okunma Rütbesi sökülen generaller ve FETÖ 12 Eylül 2021 | 720 Okunma İmamoğlu ‘o makam’dan vaz mı geçti? 11 Eylül 2021 | 315 Okunma ‘CIA Kürtleri’ mi değişti CHP mi? 10 Eylül 2021 | 603 Okunma Dua tartışmasına Yargıtay’dan bakmak 09 Eylül 2021 | 2.969 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar