Karşılaştırmalı “ayrılık” hikayeleri

Muharrem İnce, yoğun tartışmaların ardından CHP’den ayrılmayacağını ama CHP içinde “Bin Günde Memleket Hareketi” adıyla yeni bir oluşum başlattığını duyurdu. Bu girişimin yeni...

Muharrem İnce, yoğun tartışmaların ardından CHP’den ayrılmayacağını ama CHP içinde “Bin Günde Memleket Hareketi” adıyla yeni bir oluşum başlattığını duyurdu.

Bu girişimin yeni bir partiye dönüşüp dönüşmeyeceği zaman içinde belli olacak. İnce, zamanla, gelişmelere göre kararını netleştirecek. Fakat İnce’nin “ayrılsam dahi CHP’yi kurtarmak için ayrılırım” sözleri, bunun hiç uzak bir ihtimal olmadığını ortaya koydu.

Muharrem İnce’nin tavrı, biraz da “40 yıldır emek verdiğim bu partiden ceketimi alıp gitmem” tarzında. Daha önce Önder Sav’ların nasıl gönderildiğini biliyor. Kendi başına da aynı şeylerin gelmesi an meselesiydi. Parti içinde izole edilmiş, etkisizleştirilmiş bir halde sonunu beklemektense, siyasi bir oluşum başlatarak, kendisini parti içinde etkili bir aktöre dönüştürmesi mantıklı ve başarılı.

Muharrem İnce’nin, “Bin günde memleket hereketi”ni ilan ettiğ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Lozan'ı bile savunamadınız 18 Eylül 2020 | 454 Okunma “Atatürksüz CHP” neye karşılık geliyor? 16 Eylül 2020 | 395 Okunma “Normalleşme” ittifakları 14 Eylül 2020 | 196 Okunma Körüklenen bu İslam düşmanlığının sebebi ne? 11 Eylül 2020 | 2.117 Okunma Akşener'i aşiret anasına çeviren teklif 09 Eylül 2020 | 2.322 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar