İmamoğlu, Kemal Bey'i davul zurnayla yolluyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun keyfine diyecek yok. Seçim meydanlarında, ekranlarda en çok İmamoğlu eğleniyor. 'CHP yenilmiş, Kılıçdaroğlu yenilmiş' modunda. Seçim yenilgisini kendi...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun keyfine diyecek yok. Seçim meydanlarında, ekranlarda en çok İmamoğlu eğleniyor. 'CHP yenilmiş, Kılıçdaroğlu yenilmiş' modunda. Seçim yenilgisini kendi üstüne aldığı yok.

Her fırsatta öne fırlıyor. 28 Mayıs için de CHP'nin seçim kampanyasını üstüne almış. İmamoğlu'nun derdi seçimi kazanmak değil, sadece 'önde' tamamlamak. Yani Kemal Kılıçdaroğlu yenilgi üstüne yenilgi yaşarken o, vitrinde, ön sıralarda yer tutmanın peşinde.

Ekrem İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'nun en yakınındaymış gibi durmasının sebebi aslında CHP Genel Başkanlığı koltuğuna yakın olmak. İmamoğlu, bir adım uzakta duruyor ki, zorlanmadan geçebilsin Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğuna.

Araya birileri kaynak yapabilir. Burası CHP; koltuk kavgası amansız olur. Genel Başkanlık koltuğunu ele geçirmek hiçbir zaman kolay olmadı. Fakat Ekrem Bey, diğer adaylardan bir adım daha yakın o koltuğa. Ve kimseyi araya sokmadan o koltuğa kurulmayı bekliyor.

Kemal Kılıçdaro

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu, Kandil'in ‘tutum belgesi'ni kabul etmedi mi? 26 Mayıs 2023 | 158 Okunma İmamoğlu CHP'ye ‘paralel hat' çekmiş 24 Mayıs 2023 | 910 Okunma İmamoğlu, Kemal Bey'i davul zurnayla yolluyor 22 Mayıs 2023 | 1.295 Okunma Kemal Bey, PKK/HDP oylarını almayı başardı 19 Mayıs 2023 | 111 Okunma Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Kandil… 17 Mayıs 2023 | 394 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar