Erdoğan'a 'Şehir' şantajı geri tepti 

Şehir Üniversitesi’yle ilgili yalan ve iftira dolu iddialara, suçlamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan daha  fazla kayıtsız kalamadı, Şehir’in gerçeklerini bir bir açıklama mecburiyeti duydu.  

Ve öğreniyoruz ki, iddiaların aksine bu üniversiteye bugüne kadar en büyük desteği Cumhurbaşkanı Erdoğan sunmuş; zira, üniversiteye yeri tahsis eden bizzat Erdoğan’ın kendisi. Üniversitenin kuruluşundan bu yana destekleyen pozisyonda olan Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker,  Cumhurbaşkanı’nın katkı ve desteğini kamuoyu önünde itiraf ederek, mali olarak üniversitenin kötü yönetildiğini ve bu konuda defalarca uyardıklarını da açıklamıştı.  

Bu anlamda üniversitenin akademik kadrosuna, öğrencilerine özür borçlu olanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan veya hükümet değil, bizzat bu noktaya gelinmesinden sorumlu olan üniversite yönetimidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Lozan'ı bile savunamadınız 18 Eylül 2020 | 100 Okunma “Atatürksüz CHP” neye karşılık geliyor? 16 Eylül 2020 | 395 Okunma “Normalleşme” ittifakları 14 Eylül 2020 | 195 Okunma Körüklenen bu İslam düşmanlığının sebebi ne? 11 Eylül 2020 | 2.116 Okunma Akşener'i aşiret anasına çeviren teklif 09 Eylül 2020 | 2.322 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar