Erdoğan'a karşı tehlikeli hazırlık

İç siyaset her zamankinden daha hareketli. Zaten ne zaman Türkiye dışarıdan sıkıştırılmaya çalışılsa içeride de artan bir hareketlilik kendini gösteriyor.

Biz de buna “siyasi çekişme”, “iktidar kavgası” falan diyoruz. Gerçekte kavga eden, çekişen, mücadele eden kim? İçerideki aktörler mi yoksa dışarıdaki güçler mi? 

Aslında burada, içeride sahneye yansıyan kavga Batı’nın bize karşı yürüttüğü savaşın bir izdüşümü. Batı’dan bağımsız, kendi başına içeride çıkan bir gürültü-patırtı, mücadele, savaş yok.  

İç siyasette süren ittifak arayışları da Türkiye’nin geleceğiyle ilgili Batı’nın birtakım plan ve hazırlıklarını yansıtıyor.  

HDP ile CHP’yi yan yana getirenin ABD olduğunu bilmesek “Partiler birleşiyor, demokrasi işliyor” deyip geçerdik. Ama biz istesek de, istemesek de CHP ile HDP’yi yan yana getiren ABD ve Avrupa’daki birtakım güç odakları.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'yi aciz gösterme yarışındalar 30 Mart 2020 | 3.096 Okunma Koronavirüs, Pensilvanya'nın umudu oldu 27 Mart 2020 | 3.773 Okunma FETÖ'nün 'restorasyon' düşleri 25 Mart 2020 | 3.122 Okunma Felaket beklentileri tutmadı 23 Mart 2020 | 5.707 Okunma “Neden İtalya gibi olmadık” diye üzülüyorlar! 20 Mart 2020 | 4.416 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar