Okul başarısı için ebeveynlere düşen görevler

Değerli okuyucularım, uzun bir yaz tatilinden sonra dinlenmiş ve yenilenmiş olarak yazılarıma başlamanın sevinci ve heyecanı içindeyim. Sizlere bu haftaki yazımda okulda başarılı olmak için ebeveynlerin neler...

Değerli okuyucularım, uzun bir yaz tatilinden sonra dinlenmiş ve yenilenmiş olarak yazılarıma başlamanın sevinci ve heyecanı içindeyim. Sizlere bu haftaki yazımda okulda başarılı olmak için ebeveynlerin neler yapması ve hangi konulara dikkat etmeleri ile ilgili önerilerimi paylaşmak istiyorum. 

Tatilin tatlı yorgunluğunu, o huzur duygusunu üzerinden atmak her insan için zordur ama özellikle okul çağı çocukları için bu ayrı bir sorun olabilir. Özellikle ilkokul çağı çocukları bazı uyum sorunları yaşar.

Okulunu gerçek anlamda benimsemiş ve kendine göre bir çalışma sistemi oluşturmuş, öğrenmekten keyif alan, belirli idealleri olan öğrenciler bu kadar uzun bir tatil sürecinden, zaman zaman sıkılmakta ve okullarını, arkadaşlarını özlemektedir.

Çocuk veya gencin çevre değiştirmesi ve yeni eğitim yılında farklı bir okulda eğitim görecek olması, çocuğun okulla ilişkisini olumsuz yönde etkileyebilir. Yeni arkadaşlar, yeni bir öğretmen ve farklı bir çevre de çocuk için olumsuz etkiler oluşturabilir. 

Bunun yan sıra, daha önce devam...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Okul başarısı için ebeveynlere düşen görevler 18 Eylül 2022 | 132 Okunma Mutlu evlilikler 26 Haziran 2022 | 158 Okunma Psikoterapi nasıl iyileştirir? 12 Haziran 2022 | 109 Okunma Kurban psikolojisi 29 Mayıs 2022 | 93 Okunma Psikoterapilerde bütüncül yaklaşım 15 Mayıs 2022 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar