Okul başarısı için ebeveynlere düşen görevler

Değerli okuyucularım, uzun bir yaz tatilinden sonra dinlenmiş ve yenilenmiş olarak yazılarıma başlamanın sevinci ve heyecanı içindeyim. Sizlere bu haftaki yazımda okulda başarılı olmak için ebeveynlerin neler...

Değerli okuyucularım, uzun bir yaz tatilinden sonra dinlenmiş ve yenilenmiş olarak yazılarıma başlamanın sevinci ve heyecanı içindeyim. Sizlere bu haftaki yazımda okulda başarılı olmak için ebeveynlerin neler yapması ve hangi konulara dikkat etmeleri ile ilgili önerilerimi paylaşmak istiyorum. 

Tatilin tatlı yorgunluğunu, o huzur duygusunu üzerinden atmak her insan için zordur ama özellikle okul çağı çocukları için bu ayrı bir sorun olabilir. Özellikle ilkokul çağı çocukları bazı uyum sorunları yaşar.

Okulunu gerçek anlamda benimsemiş ve kendine göre bir çalışma sistemi oluşturmuş, öğrenmekten keyif alan, belirli idealleri olan öğrenciler bu kadar uzun bir tatil sürecinden, zaman zaman sıkılmakta ve okullarını, arkadaşlarını özlemektedir.

Çocuk veya gencin çevre değiştirmesi ve yeni eğitim yılında farklı bir okulda eğitim görecek olması, çocuğun okulla ilişkisini olumsuz yönde etkileyebilir. Yeni arkadaşlar, yeni bir öğretmen ve farklı bir çevre de çocuk için olumsuz etkiler oluşturabilir. 

Bunun yan sıra, daha önce devam...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Borderline kişilik örgütlenmesi 22 Ocak 2023 | 63 Okunma Tüm yönleriyle depresyon 08 Ocak 2023 | 154 Okunma Çocukluk çağı travmaları bugünü nasıl etkiler? 25 Aralık 2022 | 120 Okunma Sınavlarda çok heyecanlanıyorum 11 Aralık 2022 | 78 Okunma İlkokulda ders çalışma isteksizliği 27 Kasım 2022 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar