‘Milli Enerji’ye ‘emperyal’ operasyon

Türkiye'nin küresel ticaret ve küresel rekabetteki konumunu perçinleyecek sac ayaklarından birisi 'tasarıminovasyon- yüksek teknoloji' üçgeni ise, diğer bir sac ayağını 'hammaddeenerji- finansman maliyetleri' üçgeni oluşturmakta.

Türkiye'yi küresel rekabette daha güçlü kılabilmek ve ihracatımızın kg başına katma değerini 2 dolar ve üzerine çıkarabilmek adına, hammadde ve enerjide 'yerlileştirme' projelerinin ve yatırımlarının hızlandırılmasının yanı sıra;
Türkiye'nin tasarruf kabiliyetlerini çeşitlendirip, güçlendirerek, güçlü para ve sermaye piyasası imkanlarıyla reel sektörümüze ucuz ve uzun vadeli finansman imkanları oluşturmamız gerekiyor.
Türkiye, özellikle, 'Milli Enerji' imkanları açısından, dünyada enerji kaynakları arz çeşitliliği ve 'milli imkanlar'la enerji arz güvenliği konusunda tedbir alabilme noktasında, dünyada 'şanslı' ülkelerden birisi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2020 enflasyonu için ‘hassas yönetim’ 11 Aralık 2019 | 37 Okunma Türkiye ve Hindistan’ın ‘dengeleyici’ rolü 09 Aralık 2019 | 61 Okunma Ve, NATO Çin’i radarına aldı 06 Aralık 2019 | 55 Okunma 2019 büyümesi yüzde 1’i dahi yakalayabilir 04 Aralık 2019 | 38 Okunma Türkiye’nin azmi ve enerjinin geleceği 02 Aralık 2019 | 63 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar