Zarrab Davası -II-: Amerika Türkiye’den istediğini alacak mı?

Bir önceki yazıda ABD’de başlayacak olan Reza Zarrab davası ile Amerika’daki Türkiye düşmanı lobinin neyi hedeflediğini ve bu hedeflerini gerçekleştirmek konusunda ne tür araçlara sahip olduklarını...

Bir önceki yazıda ABD’de başlayacak olan Reza Zarrab davası ile Amerika’daki Türkiye düşmanı lobinin neyi hedeflediğini ve bu hedeflerini gerçekleştirmek konusunda ne tür araçlara sahip olduklarını yazmıştım.
Şimdi bu araçlar üzerinden ABD’deki söz konusu Türkiye karşıtı lobinin Erdoğan ve AK Parti iktidarını devirme hedefinde başarılı olup olamayacağını inceleyelim.

Öncelikle ABD’deki dava sürecinde özellikle Türkiye kamuoyunu etkilemeye yönelik bir çabanın söz konusu olacağı görülüyor. Yani 17-25 Aralık algı/yargı darbesi girişimi sırasında yarım bırakılan işin bitirilmeye çalışılacağı anlaşılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’yi Rusya’dan ayırmak! 18 Nisan 2018 | 105 Okunma ABD-Rusya gerginliğinde Türkiye’nin tavrı ne olmalı? 14 Nisan 2018 | 105 Okunma Suriye’den Üçüncü Dünya Savaşı çıkar mı? 11 Nisan 2018 | 182 Okunma Terör devleti ve ortakları 07 Nisan 2018 | 70 Okunma Türkiye-Rusya-İran zirvesi neden önemli? 04 Nisan 2018 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar