Müzakere değil topyekûn mücadele

Okudunuz değil mi insanın aklını durduran, kanını donduran haberleri? İsrail miras bakanı Eliyahu, Gazze’ye atom bombası atılabileceğini savundu önce. Gelen tepkiler üzerine “aslında mecazen söyledim”...

Okudunuz değil mi insanın aklını durduran, kanını donduran haberleri?

İsrail miras bakanı Eliyahu, Gazze’ye atom bombası atılabileceğini savundu önce. Gelen tepkiler üzerine “aslında mecazen söyledim” falan dedi ama hepimiz biliyoruz ki ortada bir mecaz falan yok. Aynı söyleşide Filistinlerin yok edilmesi gerektiğini savunan Eliyahu “Filistin bayrağı sallayan hiç kimsenin yaşama hakkı yok” da dedi.

Öte yandan Mossad’ın eski başkan yardımcısı Ram Ben Barak, 2 milyon Gazzeliyi 100 ülkeye dağıtarak “etnik temizlik” yapabileceklerini söyledi. Bir de üzerine “Kanada’da yaşamak Gazze’de yaşamaktan iyidir” dedi.

Son haberse şu. İsrail terör örgütünde yaşayan 100 doktor, bir bildiri yayınlayarak İsrail’in hastaneleri vurmasının meşru olduğunu savundu. “Şifa Hastanesi’ni vurun” dediler İsrail terör örgütüne.

Bütün bu haberleri alt alta koyunca karşımıza çıkan manzarayı tarif etmeye bile lüzum yok bence. Dünyanın en şımarık, en küstah, en zalim insanları bu Siyonistler. Tahrif ettikleri ve bir zülüm ideolojisine çevirdikleri çarpık dinleri yoluyla insanları katletmeyi bir “itikat meselesi” olarak değerlendiriyorlar.

Kendilerini dünyadaki bütün...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tanımlama zorbalığı yahut dünya yeni bir şafak ararken 28 Kasım 2023 | 337 Okunma “Bir sabah gelecek kardan aydınlık” 26 Kasım 2023 | 502 Okunma İnsani aradan kalıcı ateşkese 25 Kasım 2023 | 203 Okunma Filistin hakkında daha fazla konuşmalıyız 21 Kasım 2023 | 475 Okunma Eyvallah Reis, eyvallah 19 Kasım 2023 | 1.279 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar