- Ukrayna savaşı mı, Türk-Rus savaşı mı? - Karadeniz’de nasıl bir oyun kuruluyor?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı İbrahim Karagül’ün bugünkü (26.01.2022)’’ - Ukrayna savaşı mı, Türk-Rus savaşı mı? - Karadeniz’de nasıl bir oyun kuruluyor?‘’ başlıklı yazısı.

Güney’de, Doğu’da, Batı’da savaşlarla yüzleştik. Şimdi Kuzey’de, hemen yanı başımızda yeni bir savaş büyütülüyor. ABD ve Avrupa ile Rusya, Doğu ile Batı arasındaki keskin hesaplaşma, bir ülkeyi daha savaşa, belki işgale sürüklüyor.

Ukrayna krizi, sadece Ukrayna-Rusya çekişmesi değil. Sadece Ukrayna’nın kendini savunma çabalarıyla, Rusya’nın işgal arzularıyla sınırlı değil. Daha büyük ölçekli, daha geniş ve kalıcı güç mücadelelerinin parçası.

UKRAYNA DOĞU’NUN DA BATI’NIN DA CEPHESİDİR.

Ukrayna Doğu’nun da Batı’nın da cephesidir. Bu da bir ülkenin, bir milletin son derece talihsiz bir şekilde kurban edileceğini gösteriyor. Kırım’ı işgal eden, Ukrayna’nın doğu bölgesini koparan Rusya, Karadeniz ve Doğu Avrupa’da durumunu sağlamlaştırmaya çalışıyor.

ABD ve Batı ise başkalarının kaderi üzerinden kendi güvenliğini sağlamaya çalışıyor. “Doğu’dan gelecek tehdit” için Ukrayna’yı ön cephe olarak kullanıyor.

Yıllar yılı Türkiye’yi “cephe ülke” olarak böyle kullandılar. Bu, Batı’nın değişmez yöntemidir. Ukrayna’yı da aynı görüyorlar. Sadece bir Cephe...

RUSYA/ÇİN KORKUSU VE TÜRKİYE KORKUSU

Ukrayna kaybetsin, onlar için önemli değil. Cepheyi başka bir bölgeye, başka bir milletin üstüne kuracaklar. Çünkü Batı için her millet, kendi çıkarına hizmet ettiği kadar değerlidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
- İnsanlık Batı’yı durdurmalı. “Toplu yokoluş” yaşanabilir. - ‘Kurucu milletler” dönmeli. Köleler ordusu dağıtılmalı. 08 Nisan 2022 | 968 Okunma - Türkiye dünyanın eksenini değiştirdi. - Batılı düzenin sonu: Trilyon dolarlar, yeni adres arıyor - “Yıldız Ülke”den yeni sürprizler bekleyin! 01 Nisan 2022 | 2.211 Okunma - İmparatorluk döndü! Yeni “süper güç” ve son meydan savaşı - Erdoğan’a Abdülhamit kaderi yazanlar büyük hesap hatasına düştü. 29 Mart 2022 | 3.665 Okunma - Dün: Müslüman soykırımı yapalım. / Bugün: Müslümanlar bizi savunsun. - Dün: Erdoğan Batı düşmanı. Bugün: Kurtar bizi Erdoğan. 22 Mart 2022 | 1.572 Okunma “Erdoğan’ı devir, Türkiye’yi durdur” diyenlere ne oldu? - Hepsi niye Türkiye’ye koştu? 18 Mart 2022 | 2.243 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar