Pazar için Okuma Notları!..

Bana en çok sorulan sorudur, "Bu kadar konuyu nereden buluyorsun?." Oysa yazamadıklarımı bilseniz, yazdıklarım, içimde kalanların yanında solda sıfır.

Bu ülkede konu biter mi?. Bu yüzden en şaştıklarım da, bunca meraklı, okunası, tartışılası konu varken, ona buna söven yazılarla köşe dolduranlar.. Masa başında oturunca böylesi kolay oluyor zahir.. Millet de söveni okuyor zahir, seveni değil..
Neyse.. Tatil için masamı toplarken notlarıma daldım. Öyle birikmiş ki!. Öbür salıya eskir. O zaman, işte bir kaç satır, sayfaya sığdırabildiklerimden..

***

Başta Sabah ve Hürriyet, Allahın günü spor sayfalarına manşet bir "Galatasaraylı Röportajı" çıkıyor. Her gazetede ayrı imzayla, Feghouli diye başlamıştı. Ertesi gün baktım Onyekuru. Daha ertesi Muslera.. Gene hepsinde ayni laflar, ama, utanma var biraz ki, bu defa dandik imzalar yok.
Sırrı Milliyet'te çözdüm. Haberi meğer DHA, yani Doğan (Yoksa Demirören mi) dağıtırmış. Kaynak gösteren tek gazete onlar oldular. Alkış..

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Son Yaprak!. O. Henry’nin muhteşem öyküsü!. 29 Mart 2020 | 87 Okunma “Kıbrıs olarak kapalıyız!.” 28 Mart 2020 | 2.531 Okunma TRT görevini yapmıyor, Sayın Başkanım!. 27 Mart 2020 | 3.047 Okunma Coronavirüs “Ölüm” demek değildir!. 26 Mart 2020 | 3.412 Okunma Avrupa’nın en iyisi Almanya’dan iyi haber var!.. 25 Mart 2020 | 3.305 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar