Nessun Dorma!.. AKM’de ‘Zafer Gecesi!..’

Dünyaca ünlü tenorumuz Murat Karahan, opera dünyasının en ünlü aryalarından Nessun Dorma'yı söylerken, AKM'yi tıklım tıklım dolduran herkes ayni fikirdeydi.. "Kimse uyumasın! Uyumasın kimse bu gece!. Ah gece...

Dünyaca ünlü tenorumuz Murat Karahan, opera dünyasının en ünlü aryalarından Nessun Dorma'yı söylerken, AKM'yi tıklım tıklım dolduran herkes ayni fikirdeydi..
"Kimse uyumasın!
Uyumasın kimse bu gece!.
Ah gece, kaybol! Sönün, ey yıldızlar!
Kararın yıldızlar! Şafakta ben kazanacağım!
Zafer!.. Zafer!.."

Muhteşem Aida'dan sonra, bu defa, İstanbul Opera ve Balesi'nin düzenlediği "Gala Konseri"ndeydik, tam da söylendiği gün, 29 Ekim'de açılan AKM'nin havasını, olağanüstü bir Aida'dan sonra, ikinci defa içimize çekmek için..
Bu hasret kaldığımız hava öylesine kutsaldı ki, aslında kim ne söylese, o kutsal havayla içimize akacaktı.. Bir de Murat Karahan, dünya ünlüsü Murat, Nessun Dorma söylüyorsa..
Ve ardından tüm solistler geldi sahneye final için.. 12 yıldız birden ne söyler?.
Verdi.. La Traviata, Libiamo.. Brindisi yani.. Bütün...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir Van cennetidir ki, eşi bulunmaz!.. 23 Ocak 2022 | 218 Okunma Spor turizmi cenneti Türkiye!.. 22 Ocak 2022 | 150 Okunma Bu nasıl habercilik?.. 21 Ocak 2022 | 319 Okunma Bir millet yaratmak!.. 20 Ocak 2022 | 400 Okunma Beş senelik bir şarkıdan bugün kopan kıyamet!.. 19 Ocak 2022 | 1.094 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar