En korkulan adam, Ekrem İmamoğlu!.

Dün sabah gazetemin sayfalarını çevirirken, yıllar önce izlediğim "Akbabanın Üç Günü" filmi geldi aklıma.. Daha doğrusu o filmdeki CIA departmanı.. Başroldeki Robert Redford'un çalıştığı bu daire elemanlarının yaptığı tek iş okumaktı.

Dünyanın her ülkesinde yayınlanan her ama her şeyi okumak. Gazete, dergi, roman, hikaye, bilimsel makaleler, ders kitaplarına varıncaya dek her şey dikkatle okunuyor ve satır aralarından o ülkeyle ilgili çok önemli sonuçlar çıkarılıyordu.
Ne alakası var?.
Efendim şu?.
Bu daire CIA'de gerçekten varsa ve bizde yayınlanan her şeyi okuyorsa, hazırlayacağı raporda muhtemelen şöyle diyecek..

"Ülkeyi 17 yıldır yöneten AK Parti iktidarının en korktuğu, çekindiği insan, İstanbul'un yeni Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu. Onun liderliğindeki muhalefetin iktidarı ele geçireceğine inanıyorlar.." Neden?.
"Çünkü, iktidar sözcüleri, iktidar eğilimli gazeteler ve yorumcular, her ama her güne İmamoğlu ile başlıyor İmamoğlu ile bitiriyorlar.
Demek ondan fena halde korkuyorlar.. İstanbul'da, iktidarın en büyük silahı Binali Yıldırım'a 800 bin fark atan İmamoğlu'nun ülke genelinde de ayni başarıya ulaşmasını engellemek için her ama her gün, ona saldıran haber ve yorumlar yazıyor, söylüyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ölümsüzlük ve sonsuzluğa doğru!. 20 Eylül 2019 | 2.309 Okunma Ne güzel şeyler oluyor, Türkiyem!. 19 Eylül 2019 | 3.017 Okunma Fener Futbol Federasyonu imiş meğer!. 18 Eylül 2019 | 3.162 Okunma “Güzel”i yazan mı var, Mehmet Barlas?. 17 Eylül 2019 | 2.580 Okunma Kazablanka.. Bir de sen yaz Safter!. 15 Eylül 2019 | 2.267 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar