Bu ne “Çirkin” Medyadır!.

Zaman zaman bu medyanın içinde olduğum için utanıyorum. Bu ne Utanç medyasıdır!. Bu ne çirkin medyadır!. Şu anda bu köşede okuyacaklarınız, hem de geçen çarşamba gününden beri...

Zaman zaman bu medyanın içinde olduğum için utanıyorum.
Bu ne Utanç medyasıdır!.
Bu ne çirkin medyadır!.
Şu anda bu köşede okuyacaklarınız, hem de geçen çarşamba gününden beri tüm gazetelerin, tüm haber müdürlerinin tüm editörlerin, tüm köşe yazarlarının elinde.
Mahsus beklettim, bakayım kaçı haber yapacak, kaçı köşesinde yazacak diye..
Nerdeyse hiç iyi mi?.
Oysa hiçbir şahidi, kanıtı olmayan bir iddiaya dayanarak, bu ülkenin bugüne dek adı hiçbir olaya karışmamış, hatta en basit çapkınlık haberlerine dahi konu olmamış bir "Saygın" sanatçısını "Tacizci" ilan etmişler, hakkında bırakın yargı kararını, dava bile açılmamışken, kellesini almışlardı.
Onun 17 yaşındaki kızının ne hallere düşeceğine hiç aldırış etmeden, neler neler yazmışlardı.
Hele Hürriyet'in bayraktarı Cengiz Semercioğlu kardeşim, Tv'deki ucuz dedikodu programına reyting sağlamak, yangına körükle giden sosyal medya trollerine yaranmak için, insan haklarının en kutsalı "Masumiyet Karinesi"ni hiçe sayarak, Talat'ın film ve dizi işlerinden hemen kovulması için nasıl amansız bir baskı operasyonuna başlamıştı, köşesinde ve ekranında..
Öyle azıtmıştı ki, "Kararı beklemem.
Dava açılsın, hemen işine son veririm" diyen dizi yapımcısına bile tahammül edememiş adeta "Kov..
Kov.. Kov.." kampanyası açmıştı.
Savcı, olay yerinde bulunan 12 kişinin ifadesini aldıktan sonra "Takipsizlik" kararı verdi. Kostümcünün itirazı da reddedildi. Olay hukuken kapandı.
Bu defa Talat'ın oynadığı dizi üzerinden konuyu sürdürdüler.
Dizinin reytinglerinin düşmesi, batması için algı haberleri ve köşe yazıları yazmaya başladılar.
Ellerindeki haberleri hiç utanmadan, sıkılmadan saptırdılar.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biriken notlarımdan iz düşümler.. 18 Kasım 2018 | 4.880 Okunma Sanata saygısı olmayan lanet olasılar!. 17 Kasım 2018 | 4.281 Okunma Okunsa da işe yaramayacak bir yazı.. 16 Kasım 2018 | 4.188 Okunma Devlet, İstanbul’a inatla ve ısrarla uğramıyor!.. 15 Kasım 2018 | 5.690 Okunma Sporseverlere sahiplenin, Sevgili Fahrettin Altun!. 14 Kasım 2018 | 6.060 Okunma
TÜM YAZILARI