Bu ne “Çirkin” Medyadır!.

Zaman zaman bu medyanın içinde olduğum için utanıyorum. Bu ne Utanç medyasıdır!. Bu ne çirkin medyadır!. Şu anda bu köşede okuyacaklarınız, hem de geçen çarşamba gününden beri...

Zaman zaman bu medyanın içinde olduğum için utanıyorum.
Bu ne Utanç medyasıdır!.
Bu ne çirkin medyadır!.
Şu anda bu köşede okuyacaklarınız, hem de geçen çarşamba gününden beri tüm gazetelerin, tüm haber müdürlerinin tüm editörlerin, tüm köşe yazarlarının elinde.
Mahsus beklettim, bakayım kaçı haber yapacak, kaçı köşesinde yazacak diye..
Nerdeyse hiç iyi mi?.
Oysa hiçbir şahidi, kanıtı olmayan bir iddiaya dayanarak, bu ülkenin bugüne dek adı hiçbir olaya karışmamış, hatta en basit çapkınlık haberlerine dahi konu olmamış bir "Saygın" sanatçısını "Tacizci" ilan etmişler, hakkında bırakın yargı kararını, dava bile açılmamışken, kellesini almışlardı.
Onun 17 yaşındaki kızının ne hallere düşeceğine hiç aldırış etmeden, neler neler yazmışlardı.
Hele Hürriyet'in bayraktarı Cengiz Semercioğlu kardeşim, Tv'deki ucuz dedikodu programına reyting sağlamak, yangına körükle giden sosyal medya trollerine yaranmak için, insan haklarının en kutsalı "Masumiyet Karinesi"ni hiçe sayarak, Talat'ın film ve dizi işlerinden hemen kovulması için nasıl amansız bir baskı operasyonuna başlamıştı, köşesinde ve ekranında..
Öyle azıtmıştı ki, "Kararı beklemem.
Dava açılsın, hemen işine son veririm" diyen dizi yapımcısına bile tahammül edememiş adeta "Kov..
Kov.. Kov.." kampanyası açmıştı.
Savcı, olay yerinde bulunan 12 kişinin ifadesini aldıktan sonra "Takipsizlik" kararı verdi. Kostümcünün itirazı da reddedildi. Olay hukuken kapandı.
Bu defa Talat'ın oynadığı dizi üzerinden konuyu sürdürdüler.
Dizinin reytinglerinin düşmesi, batması için algı haberleri ve köşe yazıları yazmaya başladılar.
Ellerindeki haberleri hiç utanmadan, sıkılmadan saptırdılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pembe İncili Kaftan!.. 13 Ekim 2019 | 2.663 Okunma Bu sabah keyfim yok!.. 12 Ekim 2019 | 3.104 Okunma Bir güneşli sabaha uyanmak!. 11 Ekim 2019 | 2.307 Okunma Bendeniz, Lağım Faresi!.. 10 Ekim 2019 | 3.414 Okunma RTÜK ne işe yarar, dostlarım?. 09 Ekim 2019 | 2.665 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar