CHP ve EOKA meselesi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıldönümü için hazırladığı videoda gösterilen resim, günlerdir konuşuluyor. Çünkü videoda "Kıbrıs'ın bağımsızlığı" denirken ekranda...

Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıldönümü için hazırladığı videoda gösterilen resim, günlerdir konuşuluyor. Çünkü videoda "Kıbrıs'ın bağımsızlığı" denirken ekranda EOKA'cı teröristlerin ele geçirdiği bir Türk bayrağı ile yaptıkları gövde gösterisi yer alıyor.
Video dolaşıma girdikten kısa bir süre sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabına, videodakilerin EOKA'cı teröristler olduğu bilgisi iletildi. Ancak CHP'den bir düzeltme gelmediği gibi Kılıçdaroğlu kanadından, "Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında EOKA'cıların nasıl gömüldüğünü anlatan bir sahnedir bu" açıklaması geldi. Ardından demirbaş CHP'li olan Sözcü Faik Öztrak, videonun "dört dörtlük olduğunu ve güncelleme ihtiyacı olmadığını" söyledi.
"Bir hata, nasıl içinden çıkılmaz bir soruna dönüştürülür?" sorusunun uygulamalı cevabına CHP'li yazarlar bile isyan etti. Misal Deniz Zeyrek, CHP'nin parti içi yenilenmeyi savunan kanallarından Sözcü TV'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından paylaşım yapan danışmanına "geri zekâlı" dedi.
Video kurgu ekibinin yaptığı bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Paşinyan anladı, siz de anlayacaksınız 03 Ekim 2023 | 183 Okunma Teröre “sanatsal” güzellemeler 02 Ekim 2023 | 254 Okunma Bu iş karakolda biter 29 Eylül 2023 | 263 Okunma Türkiye daha yeni başlıyor 27 Eylül 2023 | 282 Okunma Menendez için ‘game over’ 26 Eylül 2023 | 185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar