Kuseyriler FETÖ’ye nasıl yem oldu?

Kuseyriler, Antakya’nın tanınmış, en eski ailelerinden biridir. Mustafa Kuseyri, bu aileden geliyordu. Hepimizin çok sevdiği bir arkadaşımızdı. Kıdemli gazeteci Şemsi Kuseyri’nin yeğeniydi. Ankara Hukuk Fakültesi...

Kuseyriler, Antakya’nın tanınmış, en eski ailelerinden biridir. Mustafa Kuseyri, bu aileden geliyordu. Hepimizin çok sevdiği bir arkadaşımızdı. Kıdemli gazeteci Şemsi Kuseyri’nin yeğeniydi. Ankara Hukuk Fakültesi öğrencisi, “Basın-Yayın Komünü”nün en gözü pek militanıydı. Her eylemde en önde olan bir devrimci. Yaşasaydı, Deniz Gezmiş’le birlikte Nurhak yolunda olacaktı, tutamazdık onu. Deniz onu, o Deniz’i çok severdi.
1970’in başında Milli Demokratik Devrim’i savunan Aydınlık ikiye ayrışınca -Aydınlık Sosyalist Dergi ve Proleter Devrimci Aydınlık (PDA)- Mustafa da PDA saflarını seçmişti.

 

 

Mustafa Kuseyri, 22 Mayıs 1970 günü SBF Basın ve Yayın Yüksek Okulu’nda (şimdiki adıyla İletişim Fakültesi) bir arkadaşı tarafından kaza kurşunuyla öldürüldü.
Neyse konumuz Mustafa değil, Kuseyri ailesi.
NEREDEN NEREYE
22 Ağustos 2016 günlü gazeteler, “FETÖ elebaşı Gülen'in de bir dönem avukatlığını yapan Kuseyri teslim oldu” diye yazdı.

 

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yoktan var edilen ilk şehir! 14 Ekim 2019 | 289 Okunma Selim sen bitmişsin! 11 Ekim 2019 | 231 Okunma Kumpasçılar sizin yatacak yeriniz yok! 04 Ekim 2019 | 67 Okunma 'Devrim' 50 yaşında 01 Ekim 2019 | 241 Okunma Hakan Aygün yargıdan tokat yedi! 30 Eylül 2019 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar