Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor

7 Haziran 2015 seçimlerine gidilirken, Ak Parti içinden bir grup Ankara’nın ıssız köşelerinde kulaktan kulağa “Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmasa, milletle buluşmasa daha iyi netice alırız. Erdoğan...

7 Haziran 2015 seçimlerine gidilirken, Ak Parti içinden bir grup Ankara’nın ıssız köşelerinde kulaktan kulağa “Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmasa, milletle buluşmasa daha iyi netice alırız. Erdoğan konuştukça oylarımız düşüyor” fısıldaşıyordu.

O fısıltılar belli bir süre sonra o kadar ayyuka çıktı ki bir ara İstanbul’a kadar ulaştı. O dönemde Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı olan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun ekibi de bir ara bu fısıltıları alenen dillendirir olmuştu.

Hatta bazı Ak Parti Milletvekilleri Meclis kulisinde, “Erdoğan dönemi bitti artık bizim dönemimiz başlıyor” cümlesini kuracak kadar fütursuzdu.

“Erdoğan konuşmasın. Erdoğan meydanlara çıkmasın” diye diye 7 Haziran seçimlerine gidildi. Ve Ak Parti yüzde 41 oy almasına rağmen tek başına iktidar olamadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kavala, Çözüm Süreci’ni bitirmek için Demirtaş’ı tetikçi olarak kullanmış olabilir mi 21 Ocak 2022 | 400 Okunma Millet İttifakı yeniden şekillenirse, “kurmay akıl” devreye ne şekilde girecek 18 Ocak 2022 | 498 Okunma Öcalan’ı İmralı’ya diri diri kaç kez gömdüler 14 Ocak 2022 | 552 Okunma Seçimler öncesi CHP içindeki bir yapı, kurdukları cepheyi tahkim ediyor 11 Ocak 2022 | 506 Okunma Diyanet İşleri Başkanı: Diyanet, 200 PKK müzahirini görevden uzaklaştırdı 07 Ocak 2022 | 440 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar