Sözde genel başkanlık mı bu şimdi?

En söylenmeyecek, sözleri söyle. Yalanı senet gibi oku, iftiranın alasını at… Biz idare ederiz. Parası neyse de veririz. Sistem bu anlayacağınız. Ama ben yine de “Sözde genel başkan” demiyorum.

Noktalama işareti kullanmadım; isteyen istediği yere çeksin, bana da tevil imkanı doğsun diye…

Yine de hoş değil tabii!

Her ne kadar genel başkanlık koltuğuna bir terör örgütünün operasyonu sayesinde oturduğunu, girdiği hiçbir seçimi kazanamadığı halde o koltuğa yapışabilmesini velinimetlerine borçlu olduğunu düşünsem de “Sözde CHP Genel Başkanı” demem, dememem gerekir.

Bulunduğu pozisyona nasıl geldiği bir tarafa, genel anlamda ciddi bir ehliyet sorunu olduğunu düşünüyorum, yine de “sözde” sıfatını kullanmak istemiyorum.

Siyaset alanını terör örgütlerinin tarlası haline getirmiş, CHP vekillerinin Meclis çatısı altında FETÖ-DHKPC-PKK propagandası yapmasına ses çıkartmamış, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yurt dışı operasyonlarında devletin ve milletin menfaatlerinin hilafına tutum almış olsa da, yine de demem “Sözde genel başkan” falan diye…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sözde genel başkanlık mı bu şimdi? 14 Ocak 2021 | 368 Okunma ‘Tarihin sonu' demişti biri! 11 Ocak 2021 | 465 Okunma İlker Başbuğ'a soralım: Ak Parti ne yapsaydı 15 Temmuz olmazdı? 07 Ocak 2021 | 931 Okunma Başörtülü kadına “vitrin süsü” muamelesi 04 Ocak 2021 | 2.305 Okunma Çin bedduası gibiydi 2020 31 Aralık 2020 | 101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar