Darbecilik bir CHP okudur

Dünyada eşi benzeri olmayan bir direnişle, NATO-FETÖ darbesini püskürttük

Türkiye'de darbecilik ''CHP zihniyeti'' olarak mimlenmiştir. Ve bu bir algı değil gerçeğin ta kendisidir.

27 Mayıs kanlı darbesine on yıllarca 'ihtilal' demiştir CHP. Başbakan Adnan Menderes ve iki bakanının idam edildiği bu darbe, topluma ''hürriyet bayramı'' olarak kanıksatılmak istenmiştir.

Kemalist sola ''27 Mayıs darbedir'' dedirtmek hala meseledir.

Sol kesimin ''Özgürlükçü anayasa'' dediği 1961 Anayasası, askeri ve sivil bürokrasi karşısında siyaseti güçsüzleştiren kurumlar teşkil ederek darbelerin mutat hale gelmesine zemin hazırlamıştır.

Halkın iradesini temsil eden siyasetçilerin toplum nezdinde itibarsızlaştırıldığı, ordunun ise başta medya olmak üzere sendikalar, meslek kuruluşları gibi yapıları sevk ve idare ettiği bir düzende darbe yapmak zaten olağanlaşmıştı.

Adnan Menderes'in boynuna yağlı ilmeğin geçirildiği o son kare, Türkiye'de siyaset yapacaklara baştan verilmiş bir mesajdı. Bu sebeple de sırtını halka dayayarak....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Darbecilik bir CHP okudur 13 Eylül 2021 | 2.671 Okunma Dünyanı Güvenlik Konseyi'nin vesayetinden kurtarmanın reçetesi 09 Eylül 2021 | 103 Okunma Korona haberi yapmasak mı artık! 06 Eylül 2021 | 446 Okunma Diyarbakır Anneleri bize bir imkanı gösterdi 02 Eylül 2021 | 2.287 Okunma Netlik sertlik değildir! 30 Ağustos 2021 | 198 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar