Asker, Başkomutanı alkışlamayıp ne yapacaktı?

Star Gazetesi Yazarı Halime Gökçe'nin bugünkü (16.01.2022)'' Asker, Başkomutanı alkışlamayıp ne yapacaktı?'' başlıklı yazısı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na birileri şöyle akıllar veriyor; ''Başörtüsü yasağına karşı kanun teklifi ver, böylece dindar kesime sevimli gözükürsün. Yasakçı etiketinden de kurtulursun.

Kadrosuz Kuran öğretmenlerine kadro sözü ver, böylece din düşmanı algısından yırtarsın.''

Bu ikisini de yaptı. Ama niyeti halis olmadığı için çıkışları işe yaramadı, bilakis ayağına dolandı.

Malumunuz Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ''beceriksiz hesapçılığı'' Kılıçdaroğlu'na öyle bir iade etti ki zaten yaptığını lüzumsuzluk olarak addeden CHP tabanı bile Kılıçdaroğlu'na gıcık oldu.

Çünkü Cumhurbaşkanı; ''zaten artık yasak olmayan bir konuyu madem gündeme getirdin bu iş yasayla olmaz gel Anayasa'ya öyle bir madde koyalım ki bu konu bir daha açılmamak üzere kapansın'' dedi.

Bugüne kadar ''Anayasa önerisine destek verecek misiniz?'' sorusunu geçiştirdiler. Artık anlaşıldı ki destek vermeyecekler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti ekonomi sorularına cevap veremiyor mu? 23 Ocak 2023 | 495 Okunma Asker, Başkomutanı alkışlamayıp ne yapacaktı? 16 Ocak 2023 | 1.530 Okunma “Vesayet masası” 09 Ocak 2023 | 193 Okunma ‘Türkiye Yüzyılı'na yüzyıllık hatalardan kurtularak girmek! 02 Ocak 2023 | 309 Okunma Kılıçdaroğlu'nu yiyecekler mi? 19 Aralık 2022 | 501 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar