ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Reyhanlı katliamında ESED-FETÖ işbirliği

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013’te gerçekleştirilen ve 53 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı saldırıda Suriye istihbaratıyla irtibatı sağlayan ve eylemin planlayıcılarından olan Yusuf Nazik, MİT tarafından gerçekleştirilen nokta atışı bir operasyonla Suriye'nin Lazkiye kentinde yakalandı ve Türkiye'ye getirildi .

Halime Kökçe
Halime Kökçe Star Gazetesi
13 Eylül 2018 | 4.5 K

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013’te gerçekleştirilen ve 53 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı saldırıda Suriye istihbaratıyla irtibatı sağlayan ve eylemin planlayıcılarından olan Yusuf Nazik, MİT tarafından gerçekleştirilen nokta atışı bir operasyonla Suriye'nin Lazkiye kentinde yakalandı ve Türkiye'ye getirildi. 

Nazik sorgusunda eylem emrini Esed'den aldığını, patlayıcıların Suriye’den Türkiye’ye getirilmesini sağladığını, araçları kendisinin temin ettiğini ve patlayıcıların araçlara yerleştirilmesini organize ettiğini itiraf etti.   

*** 

MİT'in bir ay içerisinde gerçekleştirdiği (bildiğimiz) bu ikinci nokta atışı operasyon. Bölgedeki diğer istihbarat örgütlerinin Türkiye ile bilgi paylaşmadıkları, hatta karartma yaptıkları halde MİT'in gere

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER