ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD Türk yargısından ajan mı kaçırıyor?

Duymayan kalmadı ama tekrar ederek başlayalım; 35 yıldır ABD İstanbul Başkonsolosluğunda çalışan Metin Topuz, çoğu Bylock kullanıcısı 121 FETÖ'cüyle yoğun irtibatının tespit edilmesi ve görüştüğü kişilerin pek çoğunun da 17-25 Aralık kumpasında ve 15 Temmuz darbe girişiminde aktif görev aldıklarının belirlenmesi üzerine gözaltına alınıp tutuklandı .

Halime Kökçe
Halime Kökçe Star Gazetesi
12 Ekim 2017 | 2.9 K

Duymayan kalmadı ama tekrar ederek başlayalım; 35 yıldır ABD İstanbul Başkonsolosluğunda çalışan Metin Topuz, çoğu Bylock kullanıcısı 121 FETÖ'cüyle yoğun irtibatının tespit edilmesi ve görüştüğü kişilerin pek çoğunun da 17-25 Aralık kumpasında ve 15 Temmuz darbe girişiminde aktif görev aldıklarının belirlenmesi üzerine gözaltına alınıp tutuklandı. Bu olayın ardından ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass bir açıklama yayınlayarak göçmen vizesi dışındaki tüm vize başvurularını süresiz olarak askıya aldıklarını duyurdu.

Topuz'un tutuklanmasına gerekçe olan FETÖ bağlantısı ABD makamlarına göre "görevi gereği yaptığı görüşmeler". Bir taraftan da doğru; çünkü Metin Topuz'un görevi FETÖ elemanları ile ABD'lilerin irtibatını ve bir takım belgelerin ABD'ye naklini sağl

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER