Azerbaycan’ın son darbesi ve Ermenistan’ın “etnik temizlik” iddiası

Belki Rusya’yla ilgili muhtemel komplikasyonları göz önünde tuttuğu için, belki Zengezur Koridoruyla ilgili pazarlık alanı bırakmak istediği için, belki de bunların her ikisinden ötürü o zaman bitirmedi bu...

Belki Rusya’yla ilgili muhtemel komplikasyonları göz önünde tuttuğu için, belki Zengezur Koridoruyla ilgili pazarlık alanı bırakmak istediği için, belki de bunların her ikisinden ötürü o zaman bitirmedi bu işi.

Şimdi bitirdi; Rusya’nın Ermenistan için maceraya gir(e)meyeceğinin iyice anlaşıldığı ve Ermenistan’ın aymazlığının buna rağmen tavan yaptığı yerde.

Ermenistan’ın Karabağ konusunda bir pazarlık şansı -ağır bir yenilgiye uğradığı 44 Gün Savaşından sonra- hâlâ vardıysa, o şansını kullanmak için yeterince zamanı da vardı.

Üç koca seneyi hoyratça harcadığına yansın şimdi.

Zengezur Koridorunun açılması için üç sene bekleyen Azerbaycan, baktı ki bu gidişle Ermenistan’ın o adımı atacağı yok, ‘Madem öyle, gel böyle’ deyip Karabağ’da tam egemenliği sağlamak için 19 Eylül’de harekât başlattı ve 24 saat içinde Ermeni kuvvetlerine teslim bayrağı çektirtti.

Hiç değilse şimdi külahını önüne koyup düşünsün...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanlık onuru Siyonizm’i yenecek 04 Aralık 2023 | 598 Okunma İsrail’in düştüğü hal 20 Kasım 2023 | 1.556 Okunma Siyonaziler 06 Kasım 2023 | 825 Okunma Vicdan ayaklanması 30 Ekim 2023 | 839 Okunma Batı’nın dediği 24 Ekim 2023 | 614 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar