Dönüşüm mü?

Rakiplerinin birbirleri ile oynayacağı haftalar gelirken, Aykut Kocaman'ın kadro yapılanmasında da farklı kararlar alınacağı sinyalleri geldi. Mehmet Ekici ve Valbuena'nın rolleri değişiyor, dolayısıyla takım formasyonu da...

Rakiplerinin birbirleri ile oynayacağı haftalar gelirken, Aykut Kocaman'ın kadro yapılanmasında da farklı kararlar alınacağı sinyalleri geldi.
Mehmet Ekici ve Valbuena'nın rolleri değişiyor, dolayısıyla takım formasyonu da yeniden yapılanıyor.
Fenerbahçe'yi şampiyon yapacak tek formül 8'de 8... Matematik olarak şu anda bu da yetmiyor ama umudun korunması, hedefin sıcak kalması açısından Aykut Kocaman gözünü karartmış durumda.
Kendi yoluna devam edecek, bu arada üstteki üç takımın oynayacağı maçlara bakacak.
Kendisi kazanacak ve bekleyecek.
UEFA'nın son yapılanma kararından sonra ikincilik de çok önemli hale geldi.
Dört büyük ligin, ilk dördü direkt Şampiyonlar Ligi'ne gidecek. Yani; ön elemede bir tur fazla oynanacak ama rakipler geçen yıllara göre daha zayıf olacak. Aykut Hoca bunun da hesaplarını yapıyordur.

BİR 'DÖNÜŞÜM' İZLEYEBİLİRİZ
İki "on numara"ya dönmek, Aykut Kocaman'ı tanıyanlar için mümkün gözükmüyor.
Ama yediğinden fazla atmak gibi de bir zorunluluğu var. Ne yapsa, kolay gol yeme sürecini düzeltemedi.
Mehmet Ekici'nin sakatlıklardan kurtularak oynamaya başlamasıyla birlikte sanki yeni bir transfer yapmış gibi oldu.
Bunun arkasından Janssen'in de sakatlığı geçiyor. Topal-Souza ikilisi ile defansif dengeyi sağladı. Şimdi öne doğru daha etkili gitmek istiyor.
Bunun yanı sıra 19 Nisan'daki Beşiktaş kupa maçında da final için gereken skorun hazırlıklarını da yapmak zorunda. Pazartesi günü Kayseri'de bir dönüşüm izleyebiliriz.

BENİM TAKIMIM
İrlanda Cumhuriyeti maçının kadrosu.
Geçen yıllarda Milli Takım'a mesafeli olarak bakmaya başlayanlar için sempatik ve samimi mesajlar taşıyordu.
Futbolumuzun takım taraftarlığı bölümünden çıkamayıp, ay-yıldız altındaki oyunculara tepki koymakta sakınca görmeyen, Fatih Hoca'dan hoşlanmayıp, maçları bile seyretmeyenler vardı.

DÜMENDEKİ İSİM...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ataman, ayna ile hesaplaşacak! 24 Haziran 2019 | 102 Okunma Transfer ama nasıl? 14 Haziran 2019 | 87 Okunma Böylesi olmadı! 09 Haziran 2019 | 114 Okunma F.Bahçe’deki dönüşüm! 05 Haziran 2019 | 163 Okunma Yeterlilik sınavından geçtiler! 31 Mayıs 2019 | 32 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar