Sadece Türkiye’de görülen acayiplik

Size sadece Türkiye’de görülen acayip bir durumu aktaracağım. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısı ile beraber dünya çok net şekilde ikiye ayrıldı. Bir yanda İsrail’i ve...

Size sadece Türkiye’de görülen acayip bir durumu aktaracağım.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısı ile beraber dünya çok net şekilde ikiye ayrıldı. Bir yanda İsrail’i ve soykırımı destekleyen Batılı devletler, diğer yanda Filistin’i destekleyen ve ateşkes çağrısı yapan hükümetler.

Birincilerin tamamı Batılı gelişmiş kapitalist ülkeler veya onların para ile esir aldığı kukla hükümetler. İkincilerin tamamı, üçüncü dünyanın, yani Latin Amerika’nın, Asya’nın ve Afrika’nın ülkeleri.

İkincilerin, yani Filistin’i destekleyenlerin neredeyse tamamı, birinciler, yani Batılılar tarafından “diktatör, zalim, baskıcı” diye yaftalanıyor.

Acayip olan kısma gelince:

Türkiye sanki Filistin’e destek verenler arasında değilmiş gibi, biz de bu devletleri aynen Batılılar gibi yaftalıyoruz, aşağılıyoruz. Yetmiyor, Batılılara benzemek için yanıp tutuşuyoruz. Sonra da adında “Türk” geçen bir kanalın muhabiri Gazzelilere “terörist” deyince kulaklarımıza inanamıyoruz!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Temiz eller’ gerçekleşecek mi? 29 Kasım 2023 | 222 Okunma MASAK ve Maliye ne iş yapıyor? 27 Kasım 2023 | 2.119 Okunma Türkiye denizi geçip derede boğuluyor 24 Kasım 2023 | 1.320 Okunma Diana neden öldü? 22 Kasım 2023 | 1.356 Okunma Bir tuhaf cenaze merasimi 20 Kasım 2023 | 6.314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar