CHP övgüleri kabak tadı verdi

Özgür Özel Erdoğan ile görüştüğünden beri CHP övgüleri bitmek bilmiyor. Zannedersin ki memleket büyük bir sıkıntının içinde Erdoğan da boğuluyor, CHP ona el uzattı!Yahu biraz...

Özgür Özel Erdoğan ile görüştüğünden beri CHP övgüleri bitmek bilmiyor. Zannedersin ki memleket büyük bir sıkıntının içinde Erdoğan da boğuluyor, CHP ona el uzattı!

Yahu biraz aklınızı başınıza toplayın. Bir partinin diğeri ile “görüşmesi” siyasetin alışıldık olaylarından biri. Hatta siyasetin tanımı bu!

Uzun yıllar siyaset yerine militanlık yapmayı, diyalog kurmak yerine küfür etmeyi seçen CHP, şimdi biraz siyasete benzer bir şey yaptı diye seviniyoruz.

Adamın yumurta vermez kart bir tavuğu varmış, bir gün oğlu koşa koşa gelip “baba bizim kart tavuk gıdakladı herhalde yumurtlayacak” demiş. Adam da “boşuna heveslenme oğlum, o arada bir gıdaklayıp numara yapar ki kesmeyelim” diye yanıt vermiş.

Türk milletinin CHP ile imtihanı da böyle bir şey işte. Kırk yılın başı azıcık siyaset emaresi gösterip parti olduğunu hatırlatıyor. Ama parti olmanın önemli şartı poz kesmek değil siyaset üretmek. Tıpkı tavukluğun gıdaklama ile değil yumurtlama ile belli olması gibi.

CHP’nin şu hali ile siyaset üretebileceğini düşünmemiz için hiçbir sebep yok. Ne kadrolar değişmiş ne kafa değişmiş, ne de ideolojik saplantılar geride kalmış. Üstüne bir de bu hali ile belediye seçimlerini kazanmış, yetmemiş o belediyelerde aile, eş, dost, ahbap saltanatı kurulmuş. CHP neden değişsin ki?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milletvekillerine Açık Mektup 22 Mayıs 2024 | 817 Okunma Gazeteciler ve geziler… 20 Mayıs 2024 | 867 Okunma CHP iktidarı için darbe planı 17 Mayıs 2024 | 2.983 Okunma Bir tuhaf darbe teşebbüsü! 15 Mayıs 2024 | 5.439 Okunma CHP övgüleri kabak tadı verdi 13 Mayıs 2024 | 2.057 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar