Nefret her zaman kaybettirir

Katliam lobisi Müslüman Türk vicdanı karşısında geri vites yapmak zorunda kaldı. Uydurdukları yalanların çoğu ellerinde patladı. Makul çoğunluk, “ne insanımızın güvenliğinden...

Katliam lobisi Müslüman Türk vicdanı karşısında geri vites yapmak zorunda kaldı. Uydurdukları yalanların çoğu ellerinde patladı. Makul çoğunluk, “ne insanımızın güvenliğinden vazgeçeriz ne de hayvanlara zulmedilmesine izin veririz” dedi.

Nefret kampanyasına devletin kurumlarını alet etmeye kalkanların da şapkayı önlerine koyup düşünmelerini diliyorum. Çünkü halkın iradesi ile dalga geçilmez.

Yerel seçimlerde Ak Parti, programına güvenli şehirler diye bir başlık koyup sokak köpeklerini toplatacağız demişti. CHP ise o konuya hiç dokunmadı. Sorulduğunda “onlar bizim dostumuz çözeriz” diye yuvarlak laflar geçiştirdi. Seçimin sonucu ortada, kazanan CHP oldu.

Tabii ki seçim sonuçlarını belirleyen asıl mesele ekonomi idi. Ama şayet -nefret lobisinin iddia ettiği gibi- sokak köpekleri konusu da seçim sonucunu etkileyen faktörlerden biri ise, hangi tavrın kazandırıp hangisinin kaybettirdiği apaçık ortada. Üstelik konu hayvan hakları olduğunda CHP’li belediyelerin sicili AK Partili belediyelerden pek de farklı değil. Demek ki halk söyle düzeyinde kalsa bile hayvanları düşmanlaştırmaya değil, hayvanseverliğe prim veriyor.

Bugün hayvan nefretinde en önde bayrak sallayanlar ile yerel seçimden önce Ak Parti’ye “muhteşem gidiyoruz” diye gaz verenlerin aynı kimseler olması bir tesadüf mü? Allah’a şükür biz bu köşede seçimden önce de doğruları apaçık yazdık, kim ne der diye düşünmedik, Ak Parti’yi uyardık. Maalesef sonunda söylediklerimiz çıktı. Sözünü ettiğimiz arkadaşlarımızın dilleri ise ancak seçimlerden sonra çözüldü. Yenilen Ak Parti, akıl satan onlar oldu!

Önümüzde yakın vadede seçim yok ama, siyasi rekabet kıyasıya devam ediyor. Siyasetçilerin hem son seçimlerden hem de şu bir hafta içinde yaşananlardan ders çıkarması gerekiyor. İtlafın bırakın yasalaşmasını, sözünün edilmesi bile kaybettiriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aydınlık’a veda 03 Haziran 2024 | 2.365 Okunma Deniz Akkaya ne söylemek istiyor? 31 Mayıs 2024 | 3.433 Okunma Nefret her zaman kaybettirir 29 Mayıs 2024 | 2.908 Okunma Sokak köpekleri bilgi notu 27 Mayıs 2024 | 1.774 Okunma Milletvekillerine Açık Mektup 22 Mayıs 2024 | 831 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar