Herkesin ihtiyacı ıstakoz!

Zenginlere mahsus “kitsch” yaşam tarzını da sevmiyorum, gösterişi de. İnsanın yiyip içtiğini, giyinip kuşandığını veya malını mülkünü sergilemesini de hiç doğru buluyorum. Ancak...

Zenginlere mahsus “kitsch” yaşam tarzını da sevmiyorum, gösterişi de. İnsanın yiyip içtiğini, giyinip kuşandığını veya malını mülkünü sergilemesini de hiç doğru buluyorum. Ancak şu ıstakoz konusunda işin tadı gerçekten kaçtı.

Bir milletvekilinin yediği ıstakozdan siyasi analiz veya ideolojik sonuç çıkartmaya çalışmak, bana aşırı derecede zorlama geliyor. Bazı arkadaşlar nerdeyse, “Ak Parti seçimi ıstakozlar yüzünden kaybetti” diyecek!

Oysa öte yanda gerçekten konuşmamız gereken tuhaf şeyler oluyor.

Bolu Belediyesi, yabancı öğrencilere fahiş bilet fiyatı uygulayacağını duyuruyor. Bir adım sonrası -ABD’nin ırkçı döneminde olduğu gibi- koltuklara “beyazlara mahsustur” yazmak olabilir!

Antalya’da korkunç bir teleferik faciası yaşandı, CHP’li belediye birinci dereceden sorumlu ama sağa sola suç atmakla meşguller.

İstanbul’un göbeğinde bir kulüpte 29 işçi öldürüldü. Asıl sorumlu İBB ve Beşiktaş Belediyesi ama hiç oralı olmuyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP iktidarı için darbe planı 17 Mayıs 2024 | 2.814 Okunma Bir tuhaf darbe teşebbüsü! 15 Mayıs 2024 | 5.422 Okunma CHP övgüleri kabak tadı verdi 13 Mayıs 2024 | 2.055 Okunma Soylu için yapmamıştık, bari Filistin için yapalım 10 Mayıs 2024 | 2.387 Okunma Sinan Ateş cinayetinde tuhaf gelişmeler 08 Mayıs 2024 | 5.478 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar