Gelecek nesiller yüzümüze tükürecek

İsrail uçakları bombardımana kaldıkları yerden devam ediyor. Üstelik bu sefer Gazze’nin güneyi de dahil olmak üzere, çok daha ağır bir bombalama söz konusu. Sadece son yirmi dört saatte katledilen Filistinlilerin...

İsrail uçakları bombardımana kaldıkları yerden devam ediyor. Üstelik bu sefer Gazze’nin güneyi de dahil olmak üzere, çok daha ağır bir bombalama söz konusu.
Sadece son yirmi dört saatte katledilen Filistinlilerin sayısı binin üzerinde.
Her gün sayısız çocuk cesedi, sayısız parçalamış beden, sayısız inleyen insan görüyoruz.
İsrail şu anda bir toptan imha savaşı yürütüyor. Yapay zeka ile Gazze karış karış taranıyor, insan yaşayan her metrekare bombalanıyor.
İsrail’in kendi subayları itiraf ediyor: Sivil yapıların tamamını bilerek ve hedef gözeterek vuruyoruz. Bir tek Hamas askerini öldürmek için gerekirse bin-iki bin sivili öldürmekten çekinmiyoruz.
İsrailli siyasetçiler açık açık söylüyor: Bizim için tek çözüm, Gazze’yi tamamen imha etmek, olabildiğince çok Filistinliyi öldürmek, öldüremediklerimizi ise başka yerlere sürmek.
İsrail’de sıradan halkın bakışı nedir peki sizce? Yüzde 60’ı Gazze’ye karşı yeterince şiddet kullanılmadığını düşünüyor.
İsrail ordusunun Gazze’de aşırı güç kullandığını düşünen İsraillilerin oranı sadece yüzde 1,8. Nasıl ama? Tepeden tırnağa faşizmi giyinmiş, Nazi Almanya’sına rahmet okutacak bir toplum.
Netanyahu da bunu görüyor olmalı ki tüm İsraillilere silah dağıtma kararı almış.
İsraillilere, “Gelin soykırımı beraber yapalım ey yurttaşlar, Müslüman bebekleri öldürme zevkinden mahrum kalmayın” mesajı veriyor! İsrail, Holokost’u gölgede bırakacak bir soykırımı gerçekleştirmekte kararlı.

İSLAM DÜNYASI? Peki bu alçaklık karşısında İslam dünyası ne yapıyor dersiniz?
Ezbere cevap verdiğinize eminim:
Kınama, toplantı… Toplantı, kınama… ve tekrar toplantı ve tekrar kınama…
İlişkileri zaten kesik olan Yemen ve İran’ı saymazsak…
İsrail ile ticari ilişkisini kesen tek...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dansçı öğretmen hanım 28 Şubat 2024 | 2.492 Okunma Kokain Sepeti Nokta Com 26 Şubat 2024 | 1.003 Okunma Artizlerin gözdesi devlet memuru! 23 Şubat 2024 | 4.038 Okunma Patronların hiç mi kusuru yok? 21 Şubat 2024 | 1.686 Okunma Distopya kurbanı ilk Türk: Özgür Özel 19 Şubat 2024 | 1.825 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar