‘Atatürkçülerin’ Meryem Ana ile imtihanı

Kübra Acar. Kendi halinde bir genç kadın. Umreye gitmeye karar vermiş. Normalde başı açık biri ama, Mekke’yi ziyaretinde -herkes gibi- o da örtünmüş. Çok önemsediği bu ana dair bir videoyu “Rabbim herkese...

Kübra Acar. Kendi halinde bir genç kadın. Umreye gitmeye karar vermiş. Normalde başı açık biri ama, Mekke’yi ziyaretinde -herkes gibi- o da örtünmüş. Çok önemsediği bu ana dair bir videoyu “Rabbim herkese nasip etsin” diyerek sosyal medya hesabından paylaşmış.

Kübra Hanım, videoda diğer hanımlar ile beraber bazı mekanları gezerken görülüyor. Boynunda da turizm acentesinin verdiği bir yaka kartı asılı. Çevresindekilerden tek farkı beyaz bir elbise giymiş olması.

Buraya kadar her şey normal. Türkiye’den her yıl binlerce kadın umreye gidiyor. Umreye giden her kadın oraya uygun şekilde giyiniyor, seyahatin turistik kısımları için ise isteyen istediği rengi tercih ediyor.

Asıl hikaye, Kübra Hanım bu videoyu paylaştıktan sonra başlıyor. Videoyu alan birileri, üzerine acayip bir dini müzik döşeyerek “ben Hz. Meryem” yazıyor ve “Bir kadın Hz. Meryem olduğunu iddia ederek şeyhliğini ilan etti” diye servis ediyor. Türkiye bir anda “kim bu kendini Meryem Ana ilan eden manyak” sorusunu sormaya başlıyor. Kimi dalgasını geçiyor, kimi “tövbe Estağfirullah” diyor ama, en çok “işte AKP’nin Türkiye’yi getirdiği nokta, gericilik dincilik hortladı” sesleri duyuluyor.

Hem de ne zaman? Bingo! Seçimlere üç gün kala….

Video çok hızlı yayılıyor, milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Tabii görüntünün sahibi Kübra Acar’a da ulaşıyor. Kübra Hanım, sadece kendi çevresi ile paylaştığı masum bir görüntü yüzünden bir anda insanların nefret ve alay objesi haline geldiğini görünce neye uğradığını şaşırıyor. Avukatı aracılığı ile bir açıklama yayınlıyor, bunu yapanlardan hesap soracağım diyor ama nafile… Üzerine atılan bu çirkin iftira ile kalakalıyor!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP ve İBB’de rüşvetin ‘en tepe yöneticisi’ kim? 08 Nisan 2024 | 2.814 Okunma Ne tükürükmüş be! 05 Nisan 2024 | 1.283 Okunma Ekonomiyi aldılar, şimdi Erdoğan’ı istiyorlar 03 Nisan 2024 | 5.520 Okunma Kurtların ve kuzuların seçimi 01 Nisan 2024 | 1.849 Okunma ‘Atatürkçülerin’ Meryem Ana ile imtihanı 29 Mart 2024 | 3.126 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar