Neşet Ertaş’ın ailesi, Uslu’nun teklifini reddetti

Türk sinemasının gündeminde bu hafta yine çok konuşulacak mevzular var. Bundan 5-6 yıl önce Uğur Yücel; Türk halk müziğinin en büyük ses ve saz ustalarından Neşet Ertaş'ın hayatını konu alan bir senaryo yazmış.

Ertaş'ın yayın hakları temsilcisi Hasan Saltık ise ailenin ortak kararı olarak, filmin yapılmasını istemediklerini Yücel'e iletmiş ve senaryo rafa kalkmış. Gel zaman git zaman, son yıllarda Türk sinemasına jet hızıyla giriş yapan yapımcı Mustafa Uslu da Neşet Ertaş'ın hayat hikayesini film yapmak için Hasan Saltık'ı aramış. Saltık, yine ailenin film yapılmasını istemediğini Uslu'ya iletmiş ancak Uslu ısrarcı çıkmış ve başka kişiler üzerinden aileye ulaşmaya çalışmış.
Ancak sonuç yine aynı;
Ertaş Ailesi film yapılmasını istemiyor, nokta.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal mesafeli beyaz perde dönemi başladı 09 Ağustos 2020 | 33 Okunma Yeni normalde tiyatro ve konser deneyimi nasıl oluyor? 08 Ağustos 2020 | 7 Okunma “Yapımcı-dağıtımcı-gösterimci ilişkisi rekabet hukukuna aykırı’ 02 Ağustos 2020 | 9 Okunma Bu bayramı güzel hatırlamak için sosyal mesafenizi koruyun 01 Ağustos 2020 | 23 Okunma Dev yapımların erteleme listesi 26 Temmuz 2020 | 4 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar