Contemporary Istanbul’un düşündüren eserleri

Gerçekten de bu eseri görmeden sakın fuar alanından çıkmayın

Heyecanla beklediğimiz Contemporary Istanbul, Tersane İstanbul'da başladı. Peki 16. edisyonda en çok hangi eserler dikkat çekti ve en çok hangisinin hikayesi aklımızda kaldı? Benim için tartışmasız NFT projeleri, Ardan Özmenoğlu'nun kadına şiddet için özel hazırladığı tablo ve Genco Gülan'ın 'Tepetaklak' eseri...ŞİDDETE HAYIR!


Ardan ile konuştuğumda 'Kadına şiddete hayır' mesajı veren eserle ilgili şunları söyledi: "He Shot me Down Bang Bang' (Beni Silahla Öldürdü) adlı eserimi, kadına şiddete dikkat çekmek adına ürettim. Türkiye'de yaşayıp her gün kadına şiddet haberlerine maruz kalırken bu durumdan etkilenmemek mümkün değil. Bu konu hakkında farkındalık yaratmak adına herkesin kuvvetli bir ses çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Hep birlikte güçlü bir şekilde 'Kadına şiddete hayır' demeliyiz."


Gerçekten de bu eseri görmeden sakın fuar alanından çıkmayın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21. yüzyılın sendromu: Dinlememek 01 Ekim 2022 | 47 Okunma Çalıntı eser müze koleksiyonuna nasıl girebilir? 25 Eylül 2022 | 24 Okunma Mülteciler için dünyayı gezen dev kukla Amal ile buluştum 24 Eylül 2022 | 30 Okunma Anadolu’nun gizli cevherleri New York Türkevi’nde sergilendi 18 Eylül 2022 | 44 Okunma NFT’si olmayan bu restorana giremez! 17 Eylül 2022 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar