Balat’ta bir jeneratör fabrikasından sanat galerisine

Birçok sanat galerisi Nişantaşı'ndaki yüksek kiralar yüzünden isyan edip galerilerini Dolapdere'ye taşımıştı. Şimdilerde ise bazı galeriler rotasını Balat'a çevirmiş durumda.

Alternatif sanat semtlerinin doğuyor olması çok güzel, üstelik önlerinde eski bir jeneratör fabrikasından dönüştürülen sanat galerisi The Pill gibi bir başarı örneği var.
The Pill, Balat'ta dünyaca ünlü sanatçıların sergilerine evsahipliği yaparken, yurt dışından gelen sanatçıları, Türkiye'de kalıp işlerini burada yapıp sonra sergilerini açmalarına da teşvik ediyor.
Örneğin geçtiğimiz Ocak ayında Faslı sanatçı Soufiane Ababri, üç ay Türkiye'de kalarak güreşçileri merkezine alan şahane işler ortaya koymuştu ve sonrasında sergisini açmıştı. Meksikalı sanatçı Pablo Davila'nın The Pill'de 13 Temmuz'a kadar açık olan 'Under One Lamp by Day and Billions by Night' sergisini de mutlaka gezmelisiniz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Altın baklava’ya 24 ülkeden rekor sayıda başvuru 08 Aralık 2019 | 74 Okunma Bağlar arasında off-road keyfi 07 Aralık 2019 | 18 Okunma Güney Kore sinemasının Türkiye’deki yükselişi 01 Aralık 2019 | 51 Okunma Öfkesini kontrol edemeyen kadar susanlar da sorumlu 30 Kasım 2019 | 24 Okunma Sinemayla mukayese edildiği zaman tiyatro çok zor 29 Kasım 2019 | 31 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar