<strong>İsrail’de bir gazeteci Filistinli birine madalya verilmesi gerektiğini söylemiş… E, ne olmuş?</strong>

Hükümet dış politikada yeni bir üslup benimsedi; düne kadar şekerrenk olduğumuz ülkelerle arayı düzeltme çabası içinde. En son örnek Suriye. Heyetler arası görüşmeler başladı; beklenen...

Hükümet dış politikada yeni bir üslup benimsedi; düne kadar şekerrenk olduğumuz ülkelerle arayı düzeltme çabası içinde. En son örnek Suriye. Heyetler arası görüşmeler başladı; beklenen, liderlerin de bir araya gelmesi.

Eskiden “Komşularla sıfır sorun” diye bir slogan vardı, o sloganın mucidi artık AK Parti’de değil ama politikası AK Parti tarafından uygulanmaya çalışılıyor.

İsrail’le de ilişkiler düzeldi.

Davos’ta, İsrail cumhurbaşkanı Şimon Perez’le aynı panelde konuşurken o zaman başbakan olan Tayyip Erdoğan’ın “One Minute” çıkışı sonrasında ilişkiler soğumuştu (2009). Şimdi düzeliyor. Önceki gün, yeni atanan büyükelçimiz Şakir Özkan Torunlar İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’a itimat belgesini sundu.

Geçen yıl ülkemizi iki kez ziyaret eden Herzog, Büyükelçi Torunlar’a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı İsrail’de görmek istediklerini iletmiş.

Resmi davet demek bu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ağza alınmayacak küfürler kitabından öğrendiğim ama asla kullanamayacağım küfürler… 28 Ocak 2023 | 3 Okunma Millet İttifakı’nın dünkü son toplantısının ardından düşünceler… 27 Ocak 2023 | 7.643 Okunma Cumhur İttifakı adayını tek kişi -Devlet Bahçeli- belirledi; Millet İttifakı’nın adayını millet belirlesin… 26 Ocak 2023 | 1.734 Okunma Uğur Mumcu’nun failleri daha baştan belliydi, ama nedense bugün bile ‘faili meçhul’ muamelesi yapılabiliyor 25 Ocak 2023 | 1.624 Okunma Son gelişmeler sırasında politikacıları anlamakta zorlananlara yardımcı olmak isterim 24 Ocak 2023 | 1.597 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar