İsrail Gazze’yi ve Filistinlileri bitirmeden savaşı bitirir mi? Ateşkese verdiği tepkiden anladığımı özetledim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulu toplantısı ardından, müjdeyi verdi: “Bizim telkinlerimizle Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıklamasından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulu toplantısı ardından, müjdeyi verdi: “Bizim telkinlerimizle Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıklamasından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır.” 

Hamas ateşkesi kabul etmiş, sıra İsrail’de demek ki…

Neredeyse eşzamanlı olarak, ajanslar da, Mısır ve Katar’ın arabuluculuğu ile kotarılan ateşkesi, Hamas’ın kabul ettiği haberini geçmekteydi.

Hemen ardından, ekranlara, çoğu epeydir Gazze’nin güneyine sıkışmış Filistinlilerin habere sevinçli tepkileri yansıdı.

Sevinmeleri doğal. Gazze’de en az 15 bini çocuk olmak üzere 40 binden fazla Filistinli’nin hayatını kaybettiği savaşın nihayet sona erecek olması, bizler için de sevindirici.

Haberler orada durmadı ama. İsrail ordusunun neredeyse bir aydır kapısında beklediği Refah’a doğru ilerlediği dünya medyasından duyuruldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayat pahalılığı duracak, maaşlar artacak mı? MHP izin verirse… 24 Mayıs 2024 | 2.742 Okunma CHP’nin merkezinde yer aldığı tartışmalar hoş değil 23 Mayıs 2024 | 3.233 Okunma Uçaklar ve helikopterler devlet adamları için tehlikelidir 21 Mayıs 2024 | 1.234 Okunma Karar’da çıkan ilk gün yazım: Karar okurlarına bir sözüm olacak 19 Mayıs 2024 | 2.484 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Şubat davası mahkumu yaşlı generallerin serbest kalmalarını sağladı.. Sevindim ama… 18 Mayıs 2024 | 2.484 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar