Reklam gurusundan ajanslara ve reklamverenlere uyarılar

Reklam dünyasının en saygın isimlerinden, 74 yaşındaki Sir John Hegarty, Hindistan’da düzenlenen Star Re.Imagine Awards töreni sonrasında tüm reklamcıların okuması gereken harika bir konuşma yaptı. Pazarlama...

Reklam dünyasının en saygın isimlerinden, 74 yaşındaki Sir John Hegarty, Hindistan’da düzenlenen Star Re.Imagine Awards töreni sonrasında tüm reklamcıların okuması gereken harika bir konuşma yaptı. Pazarlama dünyasının geleceği hakkındak öngörülerini paylaşan iletişim gurusu Hegarty kısaca şunları söyledi: 

1. Küreselleşme

Küresel reklamverenlerin maliyetleri azaltmak için her coğrafyaya uyacak reklamlar üretmesi kişiliği olmayan bir iletişime yol açıyor. Sadece yapım bütçesine bakarak yapılan tercihlerle tekdüze reklamlar yaratılıyor. Bu da izlenme isteği yaratmayan reklamlara neden oluyor.

2. Yaratıcılık

Avrupa ve Amerika’da yaratıcılık düzeyi düşüyor. İzleyiciler reklamlardan hoşlanmıyor. TGI’ın yaptığı bir araştırmaya göre, reklam beğeni oranları son yirmi yıldır sürekli olarak azalıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Google 20 yaşında ve 800 milyar dolar değerinde 27 Eylül 2018 | 222 Okunma Dijital ekonominin geleceği ne olacak? 20 Eylül 2018 | 126 Okunma Kameralar, ekranlar, gözlükler ve videolardan oluşan bir geleceğe hazır mıyız? 13 Eylül 2018 | 98 Okunma Organik pazarlama dönemi 06 Eylül 2018 | 96 Okunma Satışa giden yol duygulardan geçiyor 30 Ağustos 2018 | 65 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar