İki başarılı reklam yedi ortak nokta

Her yıl olduğu gibi bu Anneler Günü’nde de, ekranlar duygusal reklamlarla doldu. Ben Arçelik ve Teknosa’nın filmlerini stratejiden, tüketici içgörüsüne, müzikten, uygulamaya kadar çok başarılı buldum...

Her yıl olduğu gibi bu Anneler Günü’nde de, ekranlar duygusal reklamlarla doldu. Ben Arçelik ve Teknosa’nın filmlerini stratejiden, tüketici içgörüsüne, müzikten, uygulamaya kadar çok başarılı buldum ve keyifle izledim. Bu çalışmaları başarılı kalan yedi ortak özellik vardı:

1. Öncelikle ürün ön plandaydı. Arçelik kahve makinesinı, Teknosa’ysa geniş ürün yelpazesini merkeze koymuştu.
2. Her iki filmde de herkesin bildiği günlük gerçekler sevimli bir biçimde öyküye dahil edilmişti.
3. Müzik başlıbaşına bir karakter gibi öykülere renk katıyordu.
4. Sürpriz ögesi başarıyla kullanılmştı.
5. Oyuncu seçimleri senaryoya uygundu.
6. Esprilerle, duygusallık arasında, genç izleyicilerin de dikkatini çekecek bir denge kurulmuştu.
7. Her iki film de, tekrar tekrar izlenebilir, paylaşma isteği uyandıran, marka algısına sıcaklık katan çalışmalardı.
https://www.youtube.com/watch?v=5bUualJV0W4
https://www.youtube.com/watch?v=0g3Bhce3zdc

Nesnelerin interneti alanında yeni bir hamle

Teknoloji dünyasındaki sızıntı haberlere göre, önümüzdeki sonbaharda Google ilk akıllı saatini piyasaya sunacak. Ürün piyasaya Pixel adıyla çıkacak. Şık tasarımı, uzun pil ömrü ve yapay zeka entegrasyonu açısından çok iddialı bir giyilebilir teknoloji projesi olan Pixel şimdiden büyük heyecan yarattı. Pazarın en büyük hakimi olan Apple’ın ürünlerinde sadece kendi sistemini kullanmasına karşın, Google daha açık ve kapsayıcı bir yaklaşım benimsiyor. Bunun da, ürün başarılı olursa, Pixel’in rekabet gücünü yükselteceği tahmin ediliyor.

Özü Osmanlı’dan beri değişmeyen genç marka

1878’de Midilli’nin Komi Köyü’nde doğan, 1923’den beri Anadolu’da üretilen Komili. 2017’de Bunge Gıda bünyesine girdi. Zeytinyağı sektörünün lider markası olan Komili, yıllardır tüm Türliye’ye zeytinyağını sevdirmek ve daha çok tüketilmesini sağlamak için iletişim çalışmaları yapıyor. Türk ve Osmanlı mutfak kültürüne yönelik çalışmalarıyla tanınan ödüllü şef Ömür Akkor’un hazırladığı Komili Lezzet Seyahatnamesi de bu yaklaşımın bir meyvesi. Ömür Akkor Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak, en geleneksel tarifleri, en doğal malzemeleri araştırıyor. Bulduklarını bir kültürel çerçeve içinde sunarak, tarihi günümüzle buluşturuyor, yöresel lezzetleri kayıt altına alarak tarihe bir miras bırakıyor. Bunge Gıda Direktörü Erman Erol,’un verdiği bilgiye göre, Komili’nin anıt zeytin ağaçlarının tescillenerek korunmasına yönelik yeni bir projesi daha var. . Önce, Ayvalık’ta başlayacak proje önümüzdeki dönemde tüm Türkiye’ye yayılacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Google 20 yaşında ve 800 milyar dolar değerinde 27 Eylül 2018 | 216 Okunma Dijital ekonominin geleceği ne olacak? 20 Eylül 2018 | 118 Okunma Kameralar, ekranlar, gözlükler ve videolardan oluşan bir geleceğe hazır mıyız? 13 Eylül 2018 | 81 Okunma Organik pazarlama dönemi 06 Eylül 2018 | 91 Okunma Satışa giden yol duygulardan geçiyor 30 Ağustos 2018 | 53 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar