Kim daha masum, kim daha cahil?

Çarşı tenha. Ortalıkta dolaşanlar daha ziyade liseli gençler. Hediye seçiyorlar. Esnaf onlara bir şey satmaya çalışmaktan ziyade dolardan kimin ne kadar zarar ettiğini, fiyatlar oturuncaya kadar sadece Tarım...

Çarşı tenha. Ortalıkta dolaşanlar daha ziyade liseli gençler. Hediye seçiyorlar. Esnaf onlara bir şey satmaya çalışmaktan ziyade dolardan kimin ne kadar zarar ettiğini, fiyatlar oturuncaya kadar sadece Tarım Kooperatifi’nden alış veriş edin diyen WhatsApp grubu mesajlarını, havalar biraz daha soğursa gelecek olan doğal gaz faturalarını konuşuyor.

İki gün önce kapalı olan ikinci el kitap satan sahaf, yorgun ve bezgin bir halde pasajın dışına çıkardığı kitapları seyyar raflara diziyor.

Üç genç kız yaklaşıyor seyyar rafa. Kitap almanın iyi bir hediye olup olmadığını tartışıyorlar. “Ahsen Öğretmen kitap uyarlaması dizileri de çok seviyor, filmleri de” diyor içlerinden biri.

“Yani. Bir kitapla kapatırım diyorsun.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Balık baştan nasıl kokar, işte böyle... 20 Mayıs 2022 | 321 Okunma Evlatlar ile ebeveynler arasındaki dengenin korunması ve toplumsal mesuliyet 13 Mayıs 2022 | 307 Okunma “Yaşam  bildiğiniz  o eski yaşam değil artık...” Bahar’ın biyografisinden parçalar  (1) 06 Mayıs 2022 | 208 Okunma Bayram Hediyesi 29 Nisan 2022 | 180 Okunma Cami terbiyesini çocuklara kim kazandırır? Toplum? İmam? Aile? 22 Nisan 2022 | 399 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar