Avrupa’daki vatandaşlarımızın seçim güvenliği

PKK'lılar Almanya'dan sonra Hollanda'da gösteri yaptı. Gösteri dediğime bakmayın. PKK "hayır" kampanyasına destek için, Hollanda'nın ortasında Lahey'de yürüdü.Ne diyordu CHP'li Muharrem İnce?"PKK'nın hayır...

PKK'lılar Almanya'dan sonra Hollanda'da gösteri yaptı. Gösteri dediğime bakmayın. PKK "hayır" kampanyasına destek için, Hollanda'nın ortasında Lahey'de yürüdü.
Ne diyordu CHP'li Muharrem İnce?
"PKK'nın hayır dediğini duymadım"!
Şimdi duydun mu sayın İnce? İyice belledin mi PKK'nın da hayır dediğini ve hayır için kendisini yırtarcasına çalıştığını.
Evet, PKK, FETÖ ile birlikte Avrupa'nın her yerinde "hayır" için çalışıyor.
PKK'nın "hayır" için çalışması sadece propaganda yapması anlamına gelmiyor.
Aynı zamanda "tehdit" mekanizmalarını da çalıştırıyor PKK.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını, özellikle Kürtleri referandumda "evet" dememeleri için tehdit ediyor.
PKK bu tehditte yalnız da değil.
Avrupa'daki "haydut devlet"ler de ona destek oluyor. Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı sistemini savunan bakanlarına, milletvekillerine konuşma yasağı, toplantı yasağı getirirken PKK'ya alan açıyor.
Bununla da yetinmiyor Avrupa'nın barbarları.
Türklere "eğer Avrupa'da yaşamak istiyorsanız Erdoğan'a karşı çıkacak, referandumda hayır oyu kullanacaksınız" diye baskı yapıyorlar. "Aksi takdirde Avrupa'yı sizin için yaşanmaz kılarız" mesajını açık açık veriyorlar.
Avrupa'ya bakın! Nasıl bir sefilliktir bu.
Avrupa'nın sefaleti. Pul pul değil, ülke ülke dökülüyor.

***
Böylesi bir ortamda Avrupa'daki Türkiye vatandaşlarının güvenli şekilde oy kullanabilmelerini de temin etmek gerekiyor.
Açıkça taraf tutan, 16 Nisan referandumunda hayır çıkması için her türlü gayrimeşru yola tevessül eden Avrupalı devletlerin insafına bırakamayız.
Yüksek Seçim Kurulu'nun Avrupa'daki Türkiye vatandaşlarının referandumda güvenli şekilde oylarını kullanabildiğinden ve bu oyların sağlıklı biçimde sisteme dahil edildiğinden emin olması, bunun için kurduğu mekanizmayı tekrar tekrar gözden geçirmesi gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.633 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.794 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.674 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.759 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar