CHP-HDP el ele mücadelede!

PKK terör örgütüyle bağlantıda olduğu gerekçesiyle yargılanan ve halen cezaevinde bulunan HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş 17 Mart 2015 günü grup toplantısı için kürsüye...

PKK terör örgütüyle bağlantıda olduğu gerekçesiyle yargılanan ve halen cezaevinde bulunan HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş 17 Mart 2015 günü grup toplantısı için kürsüye çıktığında üzerinde çalışıldığı anlaşılan bir cümleyi müstehzi bir ifadeyle üç kez okudu:

Seni başkan yaptırmayacağız!

Seni başkan yaptırmayacağız!

Seni başkan yaptırmayacağız!

"Sen" dediği 13 yıl boyunca girdiği her seçimden oyunu artırarak çıkan ve 2014 Ağustos'unda Cumhuriyet tarihinde bir ilk olmak üzere doğrudan halk oyuyla ve ilk turda Cumhur'un Başkan'ı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'dı.

"Biz" bir gizli özneydi.İçini kimlerin doldurduğu kısa sürede netleşti: PKK + FETÖ + DHKPC + DEAŞ + Bölgeyi ve Türkiye'yi karıştırmak için yerli uşaklar ve taşeronlar satın alan küresel güçler ve onların emrindekiler.

Erdoğan hedef tahtasına konuldu. İftira, karalama, şeytanlaştırma başladı. Sultan, diktatör, Yezit vesaire dediler.

7 Haziran seçimlerine gidilen süreçte HDP ile eş zamanlı olarak PKK yöneticileri, terör destekçisi yerli ve yabancı gazetelere konuştu ve Erdoğan üzerinden Türkiye'yi tehdit etti. Yerelde ise bölge halkı canıyla, malıyla, çoluk çocuğuyla korkutuldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TOGG'a ve TURKOVAC'a övgü, burun kıvıranlara nanik! 08 Ocak 2022 | 328 Okunma “Sizin ekonominizi mahvedeceğim!” 06 Ocak 2022 | 553 Okunma Muhalefet 2023 için toplansak mı derken AK Parti 2053'e hazır! 04 Ocak 2022 | 283 Okunma CHP'nin bitmeyen Ortaçağı 01 Ocak 2022 | 258 Okunma Kılıçdaroğlu MİT'in kapısına dayanır mı? 30 Aralık 2021 | 664 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar